Share

فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس از نشست «اضطراری» این کمیسیون برای بررسی حادثه آتش‌ سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر خبر داد.

Petroshimi Mahshahr

آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی ماهشهر – با گذشت چهار روز از بروز این آتش سوزی علت آن تاکنون روشن نشده است

حسنوند، شنبه ۱۹ تیر به خبرگزاری فارس گفت که این نشست برای بررسی ابعاد آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر، سه‌شنبه ۲۲ تیر، چهار روز پس از اطفای حریق برگزار خواهد شد.

به گفته حسنوند، قرار است یک  تیم کارشناسی متشکل از اعضای کمیسیون و کارشناسان بیرون از کمیسیون و مرکز پژوهش‌های مجلس و برخی از دست‌اندرکاران و پتروشیمی و مسئولان وزارت نفت به منطقه اعزام شود تا دلایل و عوامل مختلف حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر را مورد بررسی قرار دهد.

این آتش سوزی مهیب از ساعت ۱۷ چهارشنبه آغاز و در اولین ساعات بامداد شنبه ۱۹ تیر مهار شد. بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران که بامداد جمعه در محل حادثه حاضر شد از فقدان فرماندهی عملیات اطفا حریق انتقاد کرد.

تاکنون علت اصلی بروز این حادثه و دامنه خسارات مالی و تأسیساتی این آتش سوزی روشن نشده است. زنگنه اعلام کرد که مسئولان در حال بررسی علت بروز این حادثه هستند و بحث «خرابکاری» را در بروز این آتش سوزی رد کرد.

پیشتر غلام شاهی رئیس روابط عمومی پتروشیمی بوعلی اعلام کرده بود که آتش سوزی به دلیل نشت یکی از پمپ‌ها در یکی از واحدهای پتروشیمی شروع شد. هاشم بالدی، مدیرکل بحران استانداری خوزستان نیز هرگونه انفجار در محوطه پتروشیمی را رد کرد.

بیشتر بخوانید:

آتش‌سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی ماهشهر مهار شد

Share