Share

در زمانی نه چندان دور، جاسوسی کاری زمان بر و دشوار بود که نیاز به منابع زیاد و یا اهداف مشخصی داشت. امروزه جاسوسی در مورد آدم‌ها برای دولت‌ها، دشمنانشان و یا هر آدم دیگری کاری بسیار آسان است. زندگی در قرن 21 بدان معناست که به محض استفاده از اینترنت برای ذخیره سازی، ادیت یا به اشتراک گذاری چیزی، در معرض پایش قرار می گیرید.

از آنجا که حجم عظیمی از ترافیک اینترنت برای هر کس که به کامپیوترهایی که پیام‌های شما از آن عبور می‌کنند – از خانه شما تا ISP محلی تان و تا مقصد نهایی پیام و تمامی طول مسیر آن- قابل دسترسی است، چگونه می‌توان امکان پایش آنلاین را کاهش داده و ارتباطات را محرمانه نگه داشت؟

پاسخ، استفاده از رمزگذاری است. پیام‌های کدگذاری شده به شکلی در می آیند که جز برای مخاطب و مقصد نهایی پیام شما غیر قابل خواندن خواهند بود. تعداد سایت‌هایی که برای محافظت از داده های در حال تبادل از کدگذاری استفاده می کنند روز به روز بیشتر می شود اما متاسفانه این اقدام هنوز برای بسیاری از سایت‌ها بصورت پیش فرض در نیامده است.

در ویدئو زیر می‌بینیم که با استفاده از افزونه امنیتی HTTPS Everywhere، می‌توانیم اطلاعات خود را در اینترنت به صورت رمزگذاری شده ارسال کنیم. با رمزگذاری اطلاعات، می‌توانیم از جاسوسی آنلاین جلوگیری کرده، و همچنین امنیت  و حریم خصوصی خود و اطرافیانمان را حفظ کنیم.

منبع: کنش تک

در همین زمینه بخوانید:

سیاهه باید و نبایدهای امنیتی کاربران اینترنت

شناسایی منابع معتبر امنیت در فضای اینترنت


ویدیوهای آموزشی بیشتر را از اینـجـا ببینید.


برای دسترسی به آرشیو بخش امن گذر، اینـجا و همینطور اینـجا را کلیک کنید.

Share