Share

دونالد ترامپ، مایک پنس، فرماندار ایندیانا را معاون مبارزات انتخاباتی خود خواند. پنس که ۱۲ سال نماینده بوده، به دلیل شخصیت آرام‌ خود مورد قبول جناح‌های مختلف جمهوریخواهان است.

Pence Trump

مایک پنس در ابتدا و در رقابت‌های مقدماتی جمهوریخواهان، از سناتور تد کروز پشتیبانی می‌کرد.

دونالد ترامپ، با انتشار پیامی در توئیتر، مایک پنس، فرماندار ایندیانا را به عنوان معاون خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کرد. پنس فردی بسیار محافظه‌کار با تجربه سیاسی بالا توصیف می‌شود. او پیش از آن که در سال ۲۰۱۳ فرماندار ایندیانا شود، دوازده سال نماینده مجلس بود.

ترامپ در میان نمایندگان جمهوریخواه مجلس، شبکه ارتباطی و حمایتی لازم را ندارد و به نظر می‌رسد با معرفی پنس، در صدد جبران عدم محبوبیت خود نزد هم قطاران واشنگتن بر آمده باشد. پنس به جناح راست و سنتی جمهوریخواهان وابسته است اما به دلیل خلق و خوی آرام،  مورد قبول و احترام میانه‌روها نیز هست.

در رقابت‌های مقدماتی جمهوریخواهان، مایک پنس حامی تد کروز، نامزد محبوب حزب افراطی تی‌پارتی بود اما هم‌زمان از ترامپ به خوبی یاد می‌کرد.

Trump

مایک پنس هم‌چنین مناسبات تنگاتنگی با چارلز و دیوید کخ دارد که دو برادر میلیارد حامی جمهوری خواهان هستند. دونالد ترامپ در آغاز کارزار انتخاباتی خود، مخارج تبلیغاتی را از جیب خودش تامین می‌کرد اما با گرم‌تر شدن تنور انتخابات، نیازمند کمک‌ مالی دیگران است.

گفته شده که معرفی مایک پنس، تلاشی است برای ایجاد وحدت بین جمهوریخواهان و ترمیم شکاف نزد آنها.

مجمع ملی جمهوریخواهان باید در روزهای شنبه و یکشنبه (۱۷ و ۱۸ ژوئیه) نامزد نهایی این حزب برای انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ را معرفی رسمی کند اما رسانه‌های آمریکایی در ‌آستانه برگزاری این مجمع در کلیولند، از پاره‌ای اختلاف نظرها بر سر ترامپ گزارش داده‌اند.

مایک پنس ۵۷ ساله، یک مسیحی خشکه مذهب و از مخالفان سرسخت همجنس‌گرایان است. قرار بود معرفی رسمی او پنجشنبه ۱۵ ژوئیه انجام شود اما به دلیل هم‌زمانی با حمله تروریستی در نیس، این معارفه به یکشنبه ۱۷ ژوئیه موکول شد.

Share