Share

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تقویت شورای نظارتی و ممیزی این وزارتخانه پس از تذکرات رهبر جمهوری اسلامی درباره «ولنگاری فرهنگی» خبر داد.

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد: اجازه نمی‌دهیم کالای مسموم معنویت، اعتقاد و خانواده را تحت تأثیر قرار دهد.

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد: اجازه نمی‌دهیم کالای مسموم معنویت، اعتقاد و خانواده را تحت تأثیر قرار دهد.

حسین نوش‌آبادی دوشنبه ۲۸ تیر در نشست رسانه‌ای خود گفت پس از تذاکرات آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، وزارت ارشاد «مجدانه» در عرضه محصولات فرهنگی دقت بیشتری می‌کند.

سخنگوی وزارت ارشاد گفت: «شورای نظارتی و ممیزی تقویت شده و در اجرا هم اگر از روی سهل‌انگاری خطایی صورت بگیرد، با آن برخورد می‌شود.»

علی خامنه‌ای ۱۶ خردادماه سال جاری در دیدار با نمایندگان مجلس دهم از تولید کالاهای فرهنگی انتقاد کرد و گفت که در آن «احساس ولنگاری» می‌کند.

او گفت: «در مسأله‌ فرهنگ احساس یک ولنگاری می‌کنم؛ چه در تولید کالاهای فرهنگی مفید و چه در جلوگیری از کالاهای مضر فرهنگی».

سخنگوی وزارت ارشاد در نشست رسانه‌ای خود با بیان این‌که «اجازه نمی‌دهیم کالای مسموم معنویت، اعتقاد و خانواده را تحت تأثیر قرار دهد»، تغییر در شیوه ممیزی را نیازمند تغییر در قانون دانست.

او همچنین گفت تذکر رهبر جمهوری اسلامی درباره ولنگاری فرهنگی تنها محدود به وزارت ارشاد نیست و دیگر نهادهای فرهنگی دولتی و غیردولتی نیز باید خود را خطاب سخن او بدانند.

بیشتر بخوانید:

«ولنگاری‌ نهادهای فرهنگی» – رهبر چه می‌خواهد؟

Share