Share

فرمانده نیروی انتظامی ایران گفته است میزان رضایت مردم از پلیس در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است.

Moral Police Iran Nov 2105 Vanak sq10

حسین اشتری به منبع یا چگونگی انجام نظر‌سنجی صورت گرفته که این نتایج بر اساس آن به دست آمده اشاره‌ای نکرده و همچنین نرخ رضایت مردم از پلیس در سال ۹۳ را هم اعلام نکرده، اما گفته است که افزایش رضایت مردم از پلیس و فعالیت‌های نیروی انتظامی با تاکید و تمرکز بر موضوع آموزش به دست آمده است.

رییس پلیس ایران اما با اشاره به اهمیت “تعالی رفتار” کارکنان پلیس گفته است که اگر کسی در نیروی انتظامی نتواند خودش را با این معیارها {تعالی رفتار} هماهنگ کند، جابه‌جا خواهد شد.

این صحبت‌ها در حالی مطرح می‌شود که گزارش‌های متعددی از اعمال خشونت و رفتارهای نامناسب پلیس با شهروندان وجود دارد، اما این گزارش‌ها معمولا امکان انتشار در رسانه‌ها (مخصوصا رسانه‌های رسمی و دولتی) را پیدا نمی‌کنند. گزارش مرگ بازداشت‌شدگان در بازداشتگاه‌ها، خشونت و ضرب و شتم افراد هنگام بازداشت، برخوردهای تحقیر‌آمیز و توهین به شهروندان و رفتار گشت‌های ارشاد با مردم، نمونه‌هایی از این گزارش‌ها هستند.

خبرگزاری تسنیم اما از قول حسین اشتری نوشته است که موضوع تعالی رفتار کارکنان نیروی انتظامی برای این مجموعه مهم است و کارکنان این سازمان باید با معیارهای در نظر گرفته شده در سیاست‌های نیروی انتظامی هماهنگ شوند: «ارتقای آموزش و تعالی رفتار در نیروهای پلیس به اندازه‌ای مورد تاکید و توجه است که هماهنگی با معیارها و سیاست‌های اتخاذ شده در نیروی انتظامی، یکی از الزمات مورد تاکید و توجه ماست.»

اشتری همچنین گفته است که اصرار و تاکید بر رعایت معیارهای ترسیم شده در رفتار کارکنان و تعالی رفتار سازمانی به اندازه‌ای است که اگر کسی نتواند خودش را با این معیارها هماهنگ کند، نسبت به جابه‌جایی او اقدام خواهد شد.

Share