Share

پلیس ترکیه به دستور دولت همه شماره‌های نشریه فکاهی «لمن» را از چاپخانه‌ها جمع‌آوری کرده است. ۲۰ پایگاه خبری و خبرگزاری هم به دستور دولت ترکیه مسدود شده‌اند. لباس‌شخصی‌ها به برخی کتابفروشی‌ها حمله کرده‌اند.

کاریکاتور روی جلد نشریه توقیف شده «لمن»

کاریکاتور روی جلد نشریه توقیف شده «لمن»

نشریه فکاهی «لمن» که از سال ۱۹۹۱ در ترکیه منتشر می‌شود، تازه‌ترین شماره‌اش را به کودتای نافرجام در ترکیه اختصاص داده است.

روی جلد این نشریه کاریکاتوری منتشر شده با عنوان: «تلاش برای کودتا در ترکیه»

در یک میدان بازی، دستی مردم را به مقابله با عده‌ای از نظامیان هل می‌دهد.

تحریریه نشریه فکاهی «لمن» امروز، چهارشنبه ۲۰ ژوئیه در توئیتر اعلام کرده که پلیس ترکیه همه نسخه‌های این نشریه را از چاپخانه‌ها جمع‌آوری کرده است.

حمله لباس‌شخصی‌ها به کتابفروشی‌ها در ترکیه

حمله لباس‌شخصی‌ها به کتابفروشی‌ها در ترکیه

اتحادیه روزنامه‌نگاران اروپایی اعلام کرده که در این فاصله سایت‌های ۲۰ پایگاه خبری و خبرگزاری هم به دستور دولت ترکیه مسدود شده‌اند.

روز گذشته ۲۷ شبکه رادیویی و تلویزیونی ترکیه به دستور دولت این کشور فعالیت خود را متوقف کردند.

همچنین گزارش‌ها و تصاویر تأیید نشده‌ای منتشر شده که نشان می‌دهد لباس شخصی‌ها به کتابفروشی‌ها در شهرهای بزرگی مانند استانبول و ترکیه حمله می‌کنند و کتاب‌ها را از بین می‌برند.

جان دوندار، سردبیر روزنامه جمهوریت که به شش سال زندان محکوم شده اما حکم او هنوز اجرایی نشده است نسبت به سرکوب روزافزون مطبوعات و رسانه‌ها در ترکیه هشدار داده و اعلام کرده که بعد از کودتا، ترکیه در حال گذار از یک نظام سکولار به یک نظام غیر دموکراتیک و سرکوبگر است.

بیشتر بخوانید:

پرونده ویژه – ترکیه: پایان دوره کودتاها یا پایان لائیکلیک؟

Share