Share

وزیر کشور ایران از بازداشت ۴۰ نفر  در جریان کشف یک تونل ۴۰ متری در شهرستان خاش خبر داده و گفته است که قرار بوده از این تونل در عملیات تروریستی استفاده شود.

Khash

عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنج‌شنبه ۳۱ تیر ماه با اعلام این خبر در همایش فصلی خانه احزاب در وزارت کشور گفته است که این تونل در عمق ۲۰ متری زمین و در نزدیکی مراکز نظامی و امنیتی حفر شده است.

خبرگزاری تسنیم اما در خبری درباره همین تونل، با اعلام بازداشت ۱۰ نفر در عملیات مشترک ماموران نیروی انتظامی شهرستان خاش و نیروهای وزارت اطلاعات، بازداشت شدگان را اعضای یک تیم تروریستی‌ معرفی کرده که قصد خرابکاری در مقرهای نظامی و امنیتی را داشته‌اند.

پایگاه خبری پلیس زاهدان درباره عملیات بازداشت این افراد در یک اطلاع‌رسانی محدود اعلام کرده است که «با توجه به پایش‌های میدانی و اشراف اطلاعاتی، ماموران انتظامی و دستگاه‌های امنیتی از حفاری تونلی به‌ قصد خرابکاری در منزلی در همجواری دو مرکز مهم نظامی و امنیتی به وسیله گروه‌های معاند، مطلع شدند.»

پلیس گفته است در بازرسی از خانه‌ای که این تونل در عمق ۲۰ متری آن حفر شده و امکان ۳۰ متر حرکت به‌ سمت مقرهای نظامی و امنیتی در آن وجود داشته، یک ریموت تله انفجاری، مقداری سلاح و مهمات، وسایل حفاری پیشرفته و نقشه‌ مسیر حفاری به سمت مراکز نظامی و امنیتی به دست آمده است.

Share