Share

دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در رقابت‌های انتخاباتی از ساخت یک دیوار در مرز مکزیک دفاع کرده بود. یک هنرمند خیابانی دیوار مرزی کوچکی در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود در اعتراض به این سخنان ترامپ در اطراف ستاره او ساخت.

دیوار مرزی در اطراف ستاره دونالد ترامپ در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود ـ کاری از هنرمند خیابانی «مسیح پلاستیکی»

دیوار مرزی در اطراف ستاره دونالد ترامپ در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود ـ کاری از هنرمند خیابانی «مسیح پلاستیکی»

در سال ۲۰۰۷ ستاره‌ای به نام دونالد ترامپ برای برنامه‌های تلویزیونی‌اش در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود نصب شد. هنرمندی که خود را «مسیح پلاستیکی» (Plastic Jesus) می‌نامد در روز سه‌شنبه ۱۹ ژوئیه /  ۲۹ تیر بر روی این ستاره دیواری خاکستری به ارتفاع ۱۵ سانتی‌متر ساخت و بر سر دیوار سیم‌های خاردار و پرچم کوچکی از آمریکا را نصب کرد.

او سپس بر روی وب‌سایت خود تصاویری از تماشاگران این اثر را منتشر کرد که دیوار تمثیلی را احاطه کرده و از آن عکس می‌گیرند.

«مسیح پلاستیکی» فردای ساخت دیوار به شوخی در صفحه توئیتر خود نوشت: «من این دیوار را خود ساختم و هزینه آن را پرداختم. پولی از مکزیک به من نرسید.»

او پیش از این نیز در ایالت‌های مختلف آمریکا تابلوهایی را در خیابان‌ها نصب کرده بود که شبیه به تابلوی راهنمایی و رانندگیِ پارک کردن ممنوع بودند و بر روی آن‌ها نوشته شده بود: «همیشه نه به ترامپ».

«همیشه نه به ترامپ»؛ یکی دیگر از کارهای هنرمند خیابانی «مسیح پلاستیکی»

«همیشه نه به ترامپ»؛ یکی دیگر از کارهای هنرمند خیابانی «مسیح پلاستیکی»

این هنرمند خیابانی در وب‌سایت خود نوشته است آثار او تنها لحظاتی در مکانی می‌مانند و بعد برداشته می‌شوند. دیواری که برای ترامپ در هالیوود ساخت نیز مدت کوتاهی بر جا ماند و چهارشنبه ۲۰ ژوئیه / ۳۰ تیر برداشته شد.

ستاره دونالد ترامپ در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود در کنار ستاره کوین اسپیسی، بازیگر مطرح سینما قرار دارد.

پیاده‌روی مشاهیر هالیوود بین بلوار هالیوود و خیابان وین در هالیوود کالیفرنیا واقع است. در این پیاده‌رو صدها ستاره برای بازیگران، فیلمسازان، موسیقی‌دانان، تهیه‌کنندگان، گروه‌های تئاتری و شخصیت‌های تخیلی نصب شده است.

دونالد ترامپ سه‌شنبه از سوی حزب جمهوری‌خواه به‌عنوان نامزد اصلی این حزب در رقابت‌های نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر / ۱۸ آبان برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ نامزد نهایی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

Share