Share

هیلاری کلینتون، نامزد احتمالی حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، سناتور تیم کین را به عنوان معاون خود معرفی کرد.

clinton and kaine

سناتور تیم کین به عنوان معاون هیلاری کلینتون او را در همراهی خواهد کرد

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کلینتون شامگاه جمعه ۲۲ ژوئیه/ اول مرداد پیش از اعلام رسمی این خبر پیامکی به هوادارانش فرستاد و به آنها اعلام کرد که تیم کین، سناتور حزب دموکرات از ایالت ویرجینیا را به معاونت خود برگزیده است.

سناتور کین نیز در حساب توئیتر خود از این انتصاب ابراز خرسندی کرد. او در میتینگ انتخاباتی میامی که شنبه برگزار می‌شود کلینتون را همراهی خواهد کرد.

تیم کین ۵۸ ساله یکی از چهره‌های میانه‌رو در حزب دموکرات است که سابقه فرمانداری ایالت ویرجینیا و شهرداری شهر ریچموند، مرکز این ایالت را در کارنامه خود دارد.

او به زبان اسپانیایی مسلط است و به نظر می‌رسد محبوبیت او در بین آمریکایی‌های اسپانیایی زبان که غالبا مهاجران از کشورهای آمریکای لاتین هستند یکی از دلایل انتخابش برای همراهی در مبارزات انتخاباتی کلینتون باشد.

کین همچنین از سوی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا حمایت شده و پیش از جو بایدن، گزینه اوباما برای معاونت او در انتخابات سال ۲۰۱۳ بود.

او مدافع سرسخت تجارت بازار آزاد، وال استریت و شراکت در پیمان ترانس پاسیفیک است و از این رو جناح چپ حزب دموکرات او را مورد انتقاد قرار می‌دهد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر برگزار خواهد شد و مردم این کشور علاوه بر رئیس جمهور آینده، معاون او را نیز انتخاب خواهند کرد.

Share