Share

یک مقام سازمان میراث فرهنگی می‌گوید برخی افراد از سال‌ها پیش در بخش‌های شمالی کاخ سعد‌آباد زندگی می‌کنند که اجازه سکونت‌شان تمام شده اما محل را ترک نمی‌کنند.

Saad abad

یحیی تقی‌زاده، مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول سازمان میراث فرهنگی می‌گوید نیروهای بازنشسته سپاه و میراث فرهنگی نسبت به تخلیه بخش‌های شمالی و قسمت‌های غیرتاریخی از کاخ سعد ‌آباد مقاومت می‌کنند.

خبرگزاری ایلنا، روز دوشنبه چهارم مرداد به نقل از تقی‌زاده نوشت: « برخی افراد از سال‌ها پیش در این قسمت کاخ مستقر شده‌اند و اجازه سکونت در بخش‌هایی از کاخ را داشتند اما اینک مدت این اجازه تمام شده است.»

تقی‌زاده گفته است بخش‌هایی که این افراد در آن سکونت دارند، ساختمان‌های موزه و بناهای اصلی نیست، اما پرونده حقوقی قطوری در این زمینه وجود دارد که در حال پیگیری در مراجع قضایی است.

این افراد به گفته مدیرکل امور حقوقی سازمان میراث فرهنگی، عمدتا بازنشستگان سپاه و سازمان میراث فرهنگی هستند که به دلیل وظایف‌شان در کاخ موزه مستقر بودند. محمدرضا کارگر به ایلنا گفته است: «اکنون میراث فرهنگی و سپاه در تلاش است که پرونده حقوقی این مسئله به نتیجه برسد و افراد زمین‌های متعلق به کاخ موزه را ترک کنند.»

محمدرضا کارگر در پاسخ به این سوال که آیا بخش‌هایی از کاخ سعداباد در دست برخی ارگان‌هاست، به تفاهم‌نامه‌ کاخ سعد‌آباد با بسیج اشاره کرده و گفته است: « البته مشکلی در این زمینه وجود ندارد و بسیج کاخ احمدشاهی را که پیش‌تر در آن مستقر بود تخلیه کرده است.»

Share