Share

هیلاری کلینتون که در کارزار خسته کننده حزب دمکرات بیشترین آرا را به دست آورده، دوشنبه ۲۵ ژوئیه در مجمع ملی این خزب درفیلادلفیا به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی خواهد شد.

Trump-Clinton

خانم کلینتون ماه پیش در جمع هوادارانش در نیویورک گفت: «به لطف شما به یک نقطه عطف رسیدیم. در تاریخ کشورمان این نخستین بار است که یک زن نماینده یکی از احزاب اصلی می‌شود.»

بر اساس نظر سنجی‌ها رقابت دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه در انتخابات پیش رو بسیار تنگاتنگ خواهد بود.

چه تفاوت‌هایی کلینتون – ترامپ را از هم متمایز می‌کند؟ نظر کدام یک به منافع مردم ایران نزدیک‌تر است؟ این دو نامزد، در ارتباط با مسایل خاورمیانه، تروریسم، داعش، عربستان و اسراییل و جمهوری اسلامی چه سیاست‌هایی دارند یا چه شعارهایی داده‌اند؟ قدرت‌گیری کدام یک برای ثبات جهانی و صلح و امنیت در دنیای آشفته کنونی می‌تواند بهتر باشد؟

رادیو زمانه، این پرسش‌ها را با دو کارشناس سیاسی رسول نفیسی در واشنگتن و رضا تقی‌زاده در گلاسکو در میان می‌گذارد:

  •  در رقابت تنگاتنگ برای ورود به کاخ سفید کلینتون – ترامپ با چه مشکلاتی روبرو هستند؟
  • آیا چهل و پنجمین رییس جمهوری تاریخ آمریکا یک زن خواهد بود؟
  • دونالد ترامپ در سخنرانی خود توافق هسته‌ای با ایران را «بدترین» توصیف کرد و هیلاری کلینتون موافق ادامه راه موجود است.  به ویژه  تیم کین» که روز شنبه به عنوان یار انتخاباتی کلینتون  معرفی شد، از طرفداران توافق هسته‌ای ست. انتخاب کدام یک  به نفع مردم ایران است ؟
  • در روابط سیاسی آمریکا با منطقه نا آرام خاورمیانه، تروریسم، داعش و مسئله اسراییل و جمهوری اسلامی، با انتخاب ترامپ یا کلینتون چه تغییراتی را می‌توان انتظار داشت؟

Share