Share

سه تن از اعضای القاعده از سوی وزارت دارایی آمریکا مورد تحریم قرار گرفته‌اند. بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه می‌گوید این اشخاص در خاک ایران حضور ندارند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه

وزارت دارایی آمریکا ۲۰ ژوئیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که سه تن از اعضای القاعده را که در کار پولشویی و انتقال پول بودند تحریم کرده است. ظاهراً این افراد در ایران زندگی می‌کنند.

بهرام قاسمی، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است: «جمهوری اسلامی ایران هیچ اطلاعی از حضور این افراد در خاک خود ندارد.»

سه تن از اعضای قاعده به نام‌های محمد العمری خالدی، محمد ابراهیم بیومی و ابوبکر محمد محمد قومین از سوی وزارت دارایی آمریکا مورد تحریم قرار گرفته‌اند. وزارت دارایی آمریکا اعلام کرده شهروندان آمریکایی اجازه ندارند که هیچ داد و ستدی با این افراد بکنند و دولت آمریکا هم خود را مجاز می‌داند که دارایی‌های این سه نفر را توقیف کند.

بهرام قاسمی به خبرگزاری ایسنا گفته است که دولت جمهوری اسلامی در راستای تعهدات بین‌المللی‌اش همواره با گروه‌های تروریستی مقابله کرده. این مقام مسئول دولت آمریکا را به «کلی‌گویی» متهم کرده است.

Share