Share

بیمارستان تعطیل شده فنرهای یک بار مصرف در آنژیوگرافی را چندین بار به کار می‌برد. مرکز جراحی هم بدون مجوز بیماران را تحت عمل جراحی قرار می‌داد. پنج کلینیک خصوصی، یک پزشک متخصص زنان و یک شرکت دارویی هم به دلیل سودجویی جریمه شدند.

بیمارستان پلمب شده در شمال تهران. خبرگزاری میزان

بیمارستان پلمب شده در شمال تهران. خبرگزاری میزان

مرتضی خدایی، رییس مجتمع رسیدگی به تخلفات پزشکی در یک نشست خبری که پیش از ظهر سه‌شنبه ۵ مرداد برگزار شد، اعلام کرد که یک مرکز جراحی و یک بیمارستان خصوصی در تهران به دلیل تخلفات در حوزه درمان تعطیل شده‌اند. به دستور قاضی، رسانه‌های داخلی از اعلام اسامی این مراکز درمانی منع شده‌اند.

بیمارستان خصوصی پلمب شده در شمال تهران قرار دارد. پیش از این هم یک بار دیگر این بیمارستان به دلیل تخلفات در حوزه درمان تعطیل شده بود.

در این بیمارستان ظاهراً فنرهای یک بار مصرف را که در آنژیوگرافی برای باز کردن عروق به کار می‌رود، چندین بار به کار گرفته بودند.

مرتضی خدایی می‌گوید این بیمارستان با یک شرکت بزرگ بیمه تبانی کرده بوده و مرتکب این تخلفات می‌شده است. پیش از این، همین بیمارستان خصوصی به پرداخت ۱۸ میلیارد جریمه محکوم شده بود.

یک مرکز جراحی در شمال تهران هم بدون مجوز بیماران را تحت جراحی قرار می‌داده است.

بیمارستان پلمب شده در شمال تهران. خبرگزاری میزان

بیمارستان پلمب شده در شمال تهران. خبرگزاری میزان

مجتمع رسیدگی به تخلفات پزشکی همچنین اعلام کرده که پنج کلینیک خصوصی در زمینه‌های بیماری‌های پوست، مو، لاغری و دندانپزشکی بدون مجوز فعالیت می‌کردند. این کلینیک‌ها هم تعطیل شده‌اند.

یک پزشک متخصص زنان و زایمان نیز که برای سودجویی و به قصد مال‌اندوزی برای بیمارانش سونوگرافی‌های پرهزینه‌ای را تجویز می‌کرد به پرداخت چهار و نیم میلیارد تومان جریمه محکوم شده است.

در یک بیمارستان بزرگ در تهران نیز که به گفته رییس مجتمع رسیدگی به تخلفات پزشکی به «نهادهای کشوری» وابسته است، یکی از جراحان از پروتزهایی که بیمار برای جراحی شانه آسیب‌دیده‌اش خریده بوده استفاده نمی‌کرده و پروتزهای ارزان‌قیمت‌تری را به کار می‌گرفته است.

علاوه بر این موارد، یک شرکت دارویی که با پزشکان یک بیمارستان دولتی در تهران همکاری تنگاتنگ داشته و تجهییزات پزشکی و دارو را با بهایی گران‌تر به این بیمارستان‌ها می‌فروخته، به پرداخت پنج و نیم میلیارد تومان محکوم شده است.

در ماه‌های گذشته تخلفات در حوزه درمان در ایران خبرساز بوده است. نخستین بار مجموعه تلویزیونی «در حاشیه» ساخته مهران مدیری در نوروز ۱۳۹۴ این تخلفات را به شکل گسترده مطرح کرد. پس از بیماری عباس کیارستمی و درگذشت او اهمال‌کاری پزشکان و تخلفات آنان از نو مطرح شد.

 

Share