Share

حزب دموکرات آمریکا یک‌صدا از نامزدی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت کرد. باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا و گروهی از شخصیت‌های سیاسی حزب دموکرات هیلاری کلینتون را ستایش کردند.

هیلاری کلینتون و باراک اوباما در سومین همایش ملی حزب دموکرات آمریکا

هیلاری کلینتون و باراک اوباما در سومین همایش ملی حزب دموکرات آمریکا

باراک اوباما در یک سخنرانی پرهیجان، در سومین روز همایش ملی حزب دموکرات آمریکا که شامگاه گذشته در فیلادفیا برگزار شد، از هیلاری کلینتون به عنوان یک جانشین شایسته برای مقام ریاست جمهوری آمریکا یاد کرد. او گفت: «از شما خواهش می‌کنم، با من همراهی کنید، کسی را ریشخند نکنیم، از چیزی واهمه نداشته باشیم و بهترین چیزی را که در درونمان هست برجسته کنیم.»

اوباما این سخنان را در جمع ۴۷۰۰ نماینده‌ای که در همایش ملی حزب دموکرات حضور داشتند بیان کرد. او خطابه ۴۵ دقیقه‌ایش را با این عبارت به پایان برد: «از شما خواهش می‌کنم در انتخابات آینده هیلاری کلینتون را به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب کنید.»

هنگامی که باراک اوباما در فرازی از سخنانش از دونالد ترامپ، رقیب انتخاباتی هیلاری کلینتون نام برد، گروهی از شرکت‌کنندگان ترامپ را هو کردند. اوباما در این لحظه گفت: «کسی را هو نکنید. در انتخابات شرکت کنید.»

در سومین روز همایش ملی حزب دموکرات آمریکا یکی از موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفت، مسأله تأمین امنیت ملی بود. بسیاری از سخنرانان به موضوعاتی مانند حمل سلاح در آمریکا و نظامی‌گری پرداختند.

اوباما در سخنانش به سال‌هایی اشاره کرد که هیلاری کلینتون وزارت امور خارجه آمریکا را به عهده داشت. او هوش سرشار و پایداری و سختکوشی و انضباط کلینتون را در مقام وزیر امور خارجه ستایش کرد و گفت: «با اطمینان می‌گویم که هرگز یک مرد یا یک زن – نه من نه بیل [کلینتون]، هیچکس واجد شرایط تر از او برای ریاست جمهوری آمریکا وجود نداشته است.»

اوباما در فراز دیگری از سخنانش گفت: «می‌توانم بگویم که این یک انتخابات معمولی نیست. انتخابی بین احزاب یا سیاست‌ها نیست. این مجادله همیشگی بین چپ و راست نیست. این یک انتخاب بنیادی‌تر است، این انتخاباتی درباره هویت ما به عنوان یک ملت است، اینکه آیا به تجربه بزرگ آمریکا در حکمرانی مردم بر خود وفادار می‌مانیم یا نه.»

اوباما گفت دست دونالد ترامپ خالی‌ست و جز شعار چیزی ندارد که ارائه دهد. او گفت با این‌حال و به رغم همه مشکلات به آینده آمریکا خوشبین است.

هنگامی که باراک اوباما در میان تشویق حاضران سخنرانی‌اش را به پایان می‌برد، هیلاری کلینتون هم ظاهراً سرزده از راه رسید، روی صحنه رفت و رییس جمهوری آمریکا را در آغوش گرفت.

هیلاری کلینتون سه‌شنبه ۲۶ ژوئیه به عنوان نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزیده شد. او پنجشنبه ۲۸ ژوئیه در چهارمین روز همایش ملی دموکرات‌ها سخنرانی می‌کند.

Share