Share

محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت احمدی‌نژاد از معرفی نامزد اختصاصی این جریان برای انتخابات اردیبهشت خبر داد. محمود احمدی‌نژاد نیز حمله به دوران ریاست‌جمهوری‌اش را «ترس از بازگشت انقلابی‌ها» دانست.

Mahmoud-Ahmadinejad

محمود احمدی‌نژاد در ادامه سفرهای استانی خود این بار در مشهد به صورت تلویحی از نامزدی خود برای انتخابات ریاست‌ جمهوری سال آینده خبر داد و گفت: «خستگی برای انسان هدفمند معنا ندارد».

او انتقادهای مطرح شده نسبت به عملکرد دولت نهم و دهم را «تخریب» نامید و گفت که کسانی که احمدی‌نژاد را مورد هجمه قرار داده‌اند، «می‌خواهند اصل انقلاب و رهبری را تخریب کنند».

احمدی‌نژاد دفاع از دولت نهم و دهم را «دفاع از انقلاب» دانست و با بیان اینکه با نزدیک شدن به انتخابات «هجمه و تخریب‌ها دو چندان می‌شود»، افزود : «به خاطر مصلحت کشور سکوت می‌کنیم».

او همچنین بدون نام بردن از دولت یازدهم، گفت که «عده‌ای تلاش دارند رقیبان خود را رد صلاحیت کنند». پیش از این برخی از نمایندگان همسو با دولت از شورای نگهبان خواسته بودند که احمدی‌نژاد را در صورت نامزدی به خاطر فساد اقتصادی و پرونده‌هایی که در دستگاه قضایی دارد، رد صلاحیت کند.

احمدی‌نژاد دولت حسن روحانی را به «کوتاه آمدن» در برابر نظام سلطه متهم کرد و مدیران دولت را افرادی نامید که در داخل حرف دشمن را می‌زنند و «تمام فکر و ذکرشان میز و قدرت است».

رئیس دولت سابق جمهوری اسلامی که به گفته عضو پیشین کمیسیون اصل ۹۰ مجلس «در دستگاه قضایی پرونده دارد»، در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به «ثروتمند بودن اعضای دولت احمدی‌نژاد»، گفت: « ثروت تمامی افراد دولت نهم و دهم یک صدم از ثروت یک نفر از اعضای دولت جدید نمی‌شود».

او اعضای دولت جدید را کسانی دانست که «برای خودشان تلاش می‌کنند».

هم‌زمان با انتشار این خبر، محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت محمود احمدی‌نژاد گفت که این جریان به طور قطعی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده حضوری جدی خواهد داشت.

براساس اعلام شورای نگهبان، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران ۲۹ اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اعلام کرد که این جریان به دنبال رایزنی با نامزدهای واجد صلاحیت است که از «مقبولیت مردمی» برخوردار شوند.

به گفته حسینی این جریان سیاسی از حسن روحانی رئیس جمهوری فعلی ایران حمایت نخواهد کرد.

پیش از این برخی از رسانه‌های داخلی ایران از نزدیک شدن بخشی از نیروهای سیاسی اصول‌گرا به دولت یازدهم خبر داده و از روحانی به عنوان نامزد مشترک جناح محافظه‌کاران سنتی نام برده بودند.

در همین زمینه

احمدی‌نژاد در مسجد نارمک روضه می‌خواند

«نظام از محاکمه احمدی‌نژاد می‌ترسد»

نیاز متقابل روحانی و احمدی‌نژاد به یکدیگر

کارزار انتخاباتی زودهنگام احمدی‌نژاد برای مصادره «حبیب» در سالگرد نهضت سبز

«محکومیت احمدی‌نژاد اجرایی نمی‌شود»

احمدی‌نژاد؛ خطر عوام‌فریب یا شارلاتانیسم؟

Share