Share

هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سرویس‌های اطلاعاتی روسیه را مسئول هک کردن کامپیوترهای ستاد انتخاباتی کلینتون دانست.

clinton

هیلاری کلینتون از رقیب انتخاباتی خود، ترامپ به دلیل حمایت از روسیه انتقاد کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، کلینتون یکشنبه ۳۱ ژوئیه/ ۱۰ مرداد در گفت‌و‌گو با شبکه فاکس نیوز گفت «ما می‌دانیم آژانس‌های اطلاعاتی روسیه کامپیوترهای ستاد انتخاباتی حزب دمکرات را هک کرده‌اند».

کلینتون گفت: «ما می‌دانیم که آنها برای دست‌یابی به ایمیل‌هایی که قرار است منتشر شود، برنامه‌ریزی کردند».

روز گذشته ستاد انتخاباتی کلینتون اعلام کرد که کامپیوترهای این کمیته هک شده است. پس از آن سازمان اطلاعاتی روسیه نیز گفت که سیستم کامپیوتری بیش از ۲۰ نهاد دولتی این کشور به صورت حرفه‌ای از طریق «ویروس جاسوسی سایبری» هک شده‌اند.

ایالات متحده تاکنون رسماً روسیه را مسئول هک کامپیوترهای حزب دمکرات ندانسته اما مقامات آمریکایی گفتند که بر این باورند که روسیه در حال «مهندسی» روشی برای دستیابی به ایمیل‌های این حزب «برای تحت تأثیر قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر» هستند.

نامزد حزب دمکرات همچنین از دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا به دلیل حمایت از ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه انتقاد کرد.

ترامپ هفته گذشته به روسیه پیشنهاد کرد تا به «ده‌ها هزار ایمیل گم‌شده» در دورانی که کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا بود دسترسی یابد. او سپس گفت که حرف را «به طعنه» گفته بود.

بیشتر بخوانید:

مهم‌ترین هدف هیلاری کلینتون: ایجاد اشتغال و تأمین امنیت

Share