Share

سازمان مجاهدین خلق ایران از دیدار مریم رجوی از رهبران این سازمان با محمود عباس، رئیس دولت خودگردان فلسطین در پاریس خبر داد.

rajavi and abbas

عکس از سایت مجاهدین خلق ایران – دیدار محمود عباس و مریم رجوی

سایت رسمی سازمان مجاهدین خلق ایران، یکشنبه ۱۰ مرداد در گزارشی نوشت که هدف از این دیدار گفت‌وگوی دو طرف درباره بحران‌های منطقه بوده است.

در این گزارش آمده است که محمود عباس «بر ضرورت مبارزه با بنیادگرایی و تروریسم در منطقه» تأکید کرد و درباره آخرین تحولات خاورمیانه و مسأله فلسطین و «ابتکار فرانسه» در حل مسأله فلسطین با مریم رجوی گفت‌وگو کرد.

مریم رجوی نیز «پیروزی‌های دولت فلسطین را تبریک گفت» و ایران را «منشاء اصلی تفرقه، بنیادگرایی و تروریسم» در منطقه خواند. او گفت: «این رژیم بیش از هرچیز از همبستگی و اتحاد مردم و مقاومت ایران با کشورها و ملت‌های منطقه هراسناک است. لذا کشورهای منطقه ومردم و مقاومت ایران، باید با اتحاد عمل منطقه را از شر بنیادگرایی که کانون آن در تهران تحت حاکمیت ملایان است خلاص کنند».

سازمان مجاهدین خلق چندی پیش نیز از ترکی فیصل، فرزند پادشاه سابق عربستان سعودی در همایش این سازمان در پاریس دعوت کرده بود. در این همایش که شنبه ۱۹ تیر برگزار شد، شاهزاده سعودی هنگام سخنرانی از مسعود رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق با عنوان «مرحوم» نام برد.

مقامات ایران به این دیدار واکنش نشان دادند. علی یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهوری ایران در امور اقلیت‌ها گفت که مسعود رجوی «سال‌ها پیش کشته شده است».

بیشتر بخوانید:

علی یونسی: رجوی در حمله آمریکا به عراق زخمی یا کشته شد

مسعود رجوی “مرحوم” شده است؟

Share