Share

آیت‌الله علی خامنه‌ای دوشنبه ۱۱ مرداد با بی‌اثر دانستن برجام بر زندگی مردم، آمریکا را به نقض عهد متهم کرد.

دیدار هزاران نفر از اقشار مختلف مردم از سراسر کشور

خامنه‌ای: شش ماه پس از اجرای برجام این توافق اثری در زندگی مردم نداشته است

رهبر ایران در سخنرانی امروز خود گفت که قبل از اجرای برجام می‌گفتند پس از اجرای تعهدات ایران، تحریم‌ها یکباره برداشته می‌شود اما این اتفاق نیفتاد.

او  آمریکا را دشمنی توصیف کرد که به حرف خود پایبند نیست و نقض عهد می‌کند و می‌خواهد همه‌چیز بگیرد و هیچ‌چیز ندهد. او اضافه کرد که

مسئولانی که از اول در مذاکرات بودند می‌گویند آمریکا در ماجرای برجام نقض عهد کرده است.

به گفته آیت‌الله خامنه‌ای دلیل مخالفت مستمر او با آمریکا این واقعیت است که این کشور نقض عهد می‌کند و بنابر این غیر قابل مذاکره است.

رهبر ایران گفت آنها می‌گویند بیایید در مسائل منطقه هم مذاکره کنیم، اما تجربه‌ی برجام به ما می‌گوید این کار سمی مهلک است.

رهبر ایران گفت برجام نشان می‌دهد که مذاکره با آمریکا بی‌نتیجه است و پرسید اکنون شش ماه پس از اجرای برجام این توافق اثری در زندگی مردم چه بوده است؟

روحانی: برجام برای ملت ما عزت آورد

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران نیز صبح امروز و چند ساعت پیش از سخنرانی رهبر ایران در همایش سالگرد تاسیس شرکت ملی گاز حضور یافت و سخنرانی کرد.

او بار دیگر ضمن دفاع از دستاوردهای دولت یازدهم در مذاکرات هسته‌ای گفت که برجام به معنای برداشتن زور و تحریم، و آزاد کردن اراده یک ملت بود.

به گفته رئیس دولت یازدهم، در فضایی که تحریم وجود داشت، همواره دستمان به سوی دیگران دراز بود و تحریم برای ما عزت نداشت اما اولین چیزی که برجام برای ما آورد عزت بود.

Share