Share

کمتر از چهار روز به مراسم گشایش «سی و یکمین المپیاد» در شهر بندری ریودو ژانیرو باقی‌ست. روز جمعه پنجم اوت/ پانزدهم مرداد، نگاه‌ جهانیان به ورزشگاه افسانه‌ای ماراکانا دوخته می‌شود. جایی که با برافروخته شدن مشعل ورزشگاه، مراسم گشایش سی و یکمین بازی‌های المپیک نوین رسما آغاز می‌شود.

Detail of the bed covers in a room for athletes during a media tour at Olympic and Paralympic Village in Rio de Janeiro, Brazil, on June 23, 2016. / AFP PHOTO / YASUYOSHI CHIBA

شعار المپیک ۲۰۱۶ ریو، «یک دنیای جدید» است که با حضور ورزشکاران ۲۰۶ ملت و برای نخستین بار، یک تیم از پناهندگان سوریه‌ای، سودانی، اتیوپیایی و یک ایرانی، زیر پرچم سفید المپیک برگزار می‌شود.

صدر‌الدین الهی

ایرج ادیب‌زاده با صدر‌الدین الهی، روزنامه‌نگار و نویسنده قدیمی که سال‌هاست در حوزه ورزش می‌نویسد و المپیک‌های زیادی را دیده و گزارش کرده، گفت‌و‌گو کرده است.

– آقای دکتر صدرالدین الهی، شما روزنامه‌نگار، نویسنده و پیشتر از همه یک روزنامه‌نویس ورزشی هستید و المپیک‌های زیادی را به عنوان روزنامه‌نگار شاهد بوده‌اید. اهمیت این بزرگ‌ترین جشن ورزشی روی زمین را در چه می‌دانید؟

پاسخ صدر‌الدین الهی را از اینجا بشنوید:


در همین زمینه

المپیک: یک دنیای همواره تازه

Share