Share

علی اکبر محزون، مدیر کل آماری سازمان ثبت احوال گفته است که این سازمان دیگر آمار طلاق در ایران را اعلام نخواهد کرد. او توضیح داده که تکرار مکررات در بیان این آمار موجب آسیب می‌شود.

افزایش آمار طلاق در ایران هر سال سوژه خبری و تحلیلی بوده است

افزایش آمار طلاق در ایران هر سال سوژه خبری و تحلیلی بوده است

مدیرکل اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، علی اکبر محزون گفته است که «آمار طلاق به اندازه کافی بیان شده است و ارائه آمار صرف دردی را دوا نمی‌کند.»

روز ۱۲ مرداد، علی اکبر محزون در گفت‌وگو با ایسنا گفته است که آمار طلاق را از این به بعد تنها به برنامه‌ریزان، اطلاع خواهند داد.

او نگفته است که این برنامه‌ریزان چه کسانی هستند و در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنند، اما گفته است: «برنامه‌ریزان باید از آمار اطلاع یابند و می‌توانند اقدامات عملی را بر اساس آمار در دستور کار خود قرار دهند».

این مقام سازمان ثبت احوال گفته است دلیل اینکه پیش از این آمار طلاق عمومی می‌شده این بوده که این سازمان می‌خواسته در مورد طلاق هشدار دهد. اکنون اما «هشدارها داده شده است» و اعلام عمومی این آمار لازم نیست.

محزون می‌گوید: «یکی از دلایل بیان آمار اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها درباره اتفاقات در سطح کلان است، علاوه بر آن، این افراد متوجه می‌شوند که تصمیم‌های فردی آنان چه تاثیری می‌تواند بر وضعیت کشور بگذارد.»

او در ادامه گفته است تا زمانی که خبرهای طلاق بد باشد از خبر دقیق خبری نیست و دانستن آمار طلاق ممکن است آسیب‌رسان باشد: «تکرار مکررات ممکن است آسیب به وجود آورد و ما از آن پرهیز می‌کنیم. هر وقت کارهای عملی در زمینه کاهش طلاق انجام شود و ما اثربخشی برنامه‌ها را به اطلاع می‌رسانیم.»

Share