Share

رئیس حوزه قضائی صوفیان در استان آذربایجان شرقی گفته که ۲۰ نفر در یک مهمانی مختلط شبانه دستگیر و تحویل مقامات قضائی قضائی شده‌اند.

Party

تقی فتحعلی‌زاده، رئیس حوزه قضائی صوفیان گفته که در پی گزارش تشکیل «جشن پارتی مختلط شبانه» در یکی از ویلاهای منطقه سد امند، بلافاصله دستورات قضایی لازم به مأموران نیروی انتظامی داده شده و عوامل و شرکت کنندگان این پارتی دستگیر شده‌اند.

این مقام قضایی گفته: «هرگونه هرج و مرج و بی‌هنجاری و اعمال غیراخلاقی که موجب هتک حرمت به ارزش‌های اسلامی و انقلاب باشد، با شدت هرچه بیشتر برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.»

اکنون برای این افراد پرونده تشکیل شده و متهمان با صدور قرار قانونی آزاد شده‌اند.

بازداشت شهروندان در مهمانی‌ها سال‌هاست به رویه‌ای عادی در جمهوری اسلامی تبدیل شده است، اما احکامی که به دنبال این دستگیری‌ها صادر می‌شود، گاهی خبر‌سازند و حتی واکنش‌های خارجی را به دنبال دارند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه ایران اما به تازگی خبر از قرائن و شواهدی داده بود که بر اساس آن‌ها برگزاری پارتی‌ها و حضور دخترها و پسرها در آن‌ها هدایت‌شده و هدفمند است. او از سیستم‌های اطلاعاتی و انتظامی خواسته بود تا این موضوع را پیگیری کنند.

آن‌چه که این مقام قضایی به عنوان “شواهد” ارائه کرده بود این بود که برگزار‌کننده پارتی‌ها در تهران و برخی استان‌ها از جمله مازندران و خراسان رضوی یکی هستند و با افرادی از سفارتخانه‌ها ارتباط گرفته‌اند.

شواهد ارائه شده و خواسته او برای برخوردهای شدیدتر، موجی از بازداشت شرکت‌کنندگان در مهمانی‌ها و برگزار‌کنندگان آن‌‌ها را به دنبال داشته است.

Share