Share

سازمان حقوق بشر ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که چهار زندانی در زندان گوهردشت (رجایی‌شهر) کرج برای اجرای حکم اعدام به انفرادی منتقل شده‌اند. هرانا هم خبر داده است که محمد عبدالهی زندانی سیاسی در زندان ارومیه به انفرادی منتقل شده و در انتظار اجرای حکم اعدام است. ۶ زندانی متهم به قاچاق مواد مخدر نیز در زندان ارومیه به انفرادی انتقال پیدا کرده‌اند تا حکم اعدام آن‌ها اجرا شود.

عکس از آرشیو

شبکه حقوق بشر کردستان نوشته است که ظهر دوشنبه ۱۸ مرداد خانواده محمد عبدالهی، زندانی سیاسی کرد در سالن ملاقات زندان مرکزی ارومیه برای آخرین بار او را ملاقات کرده‌اند.

مسئولین زندان به خانواده‌ او اعلام کرده‌اند که بامداد سه‌شنبه، ۱۹ مرداد حکم اعدام این زندانی سیاسی اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، علاوه بر محمد عبدالهی، جهانگیر رضوی‌زاده، جبرئیل کنعانی و کامران پورفت (از بند ۱۵زندان ارومیه) و امیر عزیزی (از بند ۱۰ زندان ارومیه) و توحید پورمهدی از بند روان‌درمانی و پریسا آقایی از بند نسوان به انفرادی منتقل شده‌اند. قرار است سه‌شنبه، ۱۹ مرداد این زندانیان اعدام شوند.

سازمان حقوق بشر ایران هم اعلام کرده که ۴ زندانی در زندان گوهردشت (رجایی‌شهر) برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده‌اند.

این زندانیان شکر علی آهی، فریبرز جلالی، غلامرضا عرب درازی و مجید شیرافکن نام دارند و به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند. قرار است که حکم اعدام آن‌ها بامداد چهارشنبه، ۲۰ مرداد اجرا شود.

بیشتر بخوانید:

«اعدام»: خبر، گزارش، تحلیل

 

Share