Share

پیشمرگه‌های کرد با پشتیبانی حملات هوایی نیروهای ائتلاف ضد داعش به رهبری ایالات متحده حملات تازه‌ای را به مواضع داعش در نزدیکی موصل آغاز کردند.

pishmarge MOSUL

عکس از آرشیو -نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق مدتی است که در مواضع متعددی در اطراف شهر موصل مستقر شده‌اند

به گزارش خبرگزاری رویترز، این حملات که از ساعات آغازین یکشنبه ۱۴ اوت/ ۲۴ مرداد شروع شده، مواضع داعش در شهر ورداک در ۳۰ کیلومتری جنوب موصل را هدف قرار داده است.

مقامات اقلیم کردستان می‌گویند هدف این عملیات بستن گذرگاه اصلی داعش منتهی به موصل است.

ارتش عراق همراه با نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق مدتی است که در مواضع متعددی در اطراف شهر موصل مستقر شده‌اند.

شهر موصل از جمله اولین شهرهای عراق بود که در سال ۲۰۱۴ به تصرف داعش درآمد. ابوبکر البغدادی، رهبر داعش در مسجد جامع این شهر خلافت اسلامی شام و عراق را اعلام کرد. پیش از تصرف این شهر توسط داعش، موصل نزدیک به دو میلیون نفر جمعیت داشت. بسیاری از ساکنان این شهر از جمله مسیحیان آشوری توسط داعش مجبور به ترک موصل شدند و این شهر به پایگاه اصلی داعش در عراق بدل شد.

یکی از مقامات اقلیم کردستان که خواست نامش فاش نشود گفت که حملات جدید پیشمرگه‌های کرد به ورداک بخشی از عملیات بازپس‌گیری موصل است.

از ماه ژوئیه گذشته پایگاه هوایی قیاره در ۶۰ کیلومتری جنوب موصل که یکی از استراتژیک مناطق در دست داعش بود به کنترل ارتش عراق درآمد. به گفته مقامات کردستان در عملیات آتی برای بازپس‌گیری موصل از این پایگاه استفاده خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

پنتاگون: دو فرمانده ارشد داعش در موصل کشته شدند

Share