Share

استاندار و مقامات قضایی و امنیتی استان کرمانشاه از نفوذ دو تیم از گروه «دولت اسلامی» (داعش) به ایران خبر داده و گفته‌اند نیروهای امنیتی در دو درگیری مسلحانه در این استان دو تیم از آن‌ها را منهدم کرده‌اند.

kermanshah

اسدالله رازانی، استاندار کرمانشاه سه‌شنبه ۲۶ مرداد به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفت «یک تیم انتحاری» از داعش برای انجام عملیات در نقاط مختلف و شهرهای مرکزی کشور وارد مرزها شده بود، که طی دو روز دوشنبه ۲۵ مرداد و سه‌شنبه ۲۶ مرداد در یکی از محلات شهر کرمانشاه و یک شهر دیگر استان منهدم شد.

به‌گفته استاندار کرمانشاه در درگیری صبح سه‌شنبه سه نفر از اعضای داعش که یک خانه تیمی در شهر کرمانشاه را در اختیار گرفته بودند، کشته شدند و انواع سلاح خودکار و کمری، جلیقه و کمربندهای انتحاری و نارنجک از این خانه کشف شد.

اسدالله رازانی درگیری‌های روز دوشنبه را در یکی از شهرهای غربی استان عنوان کرد که با بخش دوم همین گروه از داعش رخ داده است و یکی از اعضای اصلی این گروه کشته و تعدادی دستگیر شدند. حسین ذوالفقاری، معاون وزیر کشور، عضو اصلی این گروه را که در درگیری‌ها کشته شد «از افراد تکفیری رده بالای عراق» معرفی کرده است.

سایت تسنیم، نیز نوشته است درگیری‌ها در شمال‌غرب استان کرمانشاه و شهر کرمانشاه صورت گرفته و در طی آن دو تیم داعش منهدم و سه نفر از آن‌ها دستگیر شدند.

تسنیم به‌نقل از سردار منوچهر امان‌اللهی، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه نوشته است در خانه‌ای که در کرمانشاه به آن حمله شد سه تن از اعضای داعش حضور داشتند که هر سه کشته شده‌اند.

محمدرضا عدالت‌خواه، رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه نیز گفته است هیچ یک از مأموران و سربازان وابسته به نیروهای انتظامی و نظامی ایران در این عملیات آسیبی ندیدند.

او درگیری در شمال غرب استان را در شهر جوانرود اعلام کرد و گفت در این عملیات یک‌ نفر از افراد داعش کشته و تعدادی دستگیر شدند.

Share