Share

میرحسین موسوی ادعای محمدرضا باهنر مبنی بر این‌که به او در داخل حصر پیغام داده و گفته است در صورت کنار گذاشتن فعالیت سیاسی آزاد خواهد شد را تکذیب کرد.

میرحسین موسوی: دروغ ممنوع!

میرحسین موسوی: دروغ ممنوع!

به‌گزارش سایت کلمه، میرحسین موسوی که بیش از پنج سال و نیم است که در حصر خانگی به‌سر می‌برد، از طریق روزنامه و ملاقات روز سه‌شنبه ۲۶ مرداد از جزئیات سخنان محمدرضا باهنر، نماینده پیشین مجلس و از چهره‌های اصولگرایان آگاه شده است.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) شنبه ۲۳ مرداد متن گفت‌و‌گویی را که با محمدرضا باهنر در ۱۷ مرداد داشت منتشر کرد. باهنر در این مصاحبه گفته بود به میرحسین موسوی پیغام فرستاده که اعلام کند در صورتی ‌که آزاد شود تا سال‌ها فعالیت سیاسی انجام نخواهد داد، اما او نپذیرفته است.

میرحسین موسوی ضمن تکذیب دریافت هر گونه پیغام از سوی باهنر، با اشاره به یکی از پوسترهای طراحی‌شده در اعتراضات گسترده سال ۱۳۸۸ که در آن دروغ ممنوع شده بود گفته است: «خوب است آقای باهنر هر موقع قصد سخنرانی یا مصاحبه دارد به پیام آن پوستر برآمده از مردم فکر کند.»

میرحسین موسوی، همسرش زهرا رهنورد و مهدی کروبی، از رهبران اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از بهمن ۸۹ در حصر خانگی به‌سر می‌برند. موسوی و کروبی تاکنون چندین بار خواستار برگزاری دادگاهی علنی شده‌اند اما چنین دادگاهی تاکنون برگزار نشده است.

محمدرضا باهنر، دوشنبه ۲۵ مرداد گفت برخی از افراد و رسانه‌ها مکنونات و آرزوهای خود را منتسب به تحلیل او کرده و درصدد «قلب واقعیت عملکرد سران فتنه» بر آمده‌اند.

او از رسانه‌ها انتقاد کرد که سخنانش را «تقطیع» کرده‌اند و گفت هیچ ارتباط رسمی علنی و غیرعلنی با آن‌چه او «سران فتنه» می‌نامد نداشته و طرح موضوع پیغام به موسوی شائبه ارتباط را تداعی می‌کند که این به نفع دوستان موسوی نیست.

باهنر همچنین گفت هیچ نشانه‌ای از پشیمانی و توبه کسانی که در حصر خانگی به‌سر می‌برند در دست نیست و به همین دلیل «امکان رفع حصر نیز منتفی است.»

بیشتر بخوانید:

باهنر: موسوی شرط عدم فعالیت سیاسی در صورت آزادی را نپذیرفت

باهنر: امکان رفع حصر منتفی است

Share