Share

نایب رئیس مجلس دهم گفته است میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در پاسخ به پیغامی که دو سال پیش برای آن‌ها فرستاده، از «وحدت ملی و خیرخواهی برای انقلاب» حمایت کرده‌اند. علی مطهری از رسیدگی به اتهام‌های همه طرف‌های مؤثر در رویدادهای سال ۸۸ پشتیبانی کرد.

علی مطهری گفت کسانی که در حصر خانگی هستند قصد ایجاد تشنج ندارند

علی مطهری گفت کسانی که در حصر خانگی هستند قصد ایجاد تشنج ندارند

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، علی مطهری عضو فراکسیون امید در مجلس دهم، چهارشنبه ۲۷ مرداد از پیغامی که دو سال پیش به «محصوران» (میرحسین موسوی و زهرا رهنورد) فرستاده بود پرده برداشت و گفت این پیغام را از طریق دختر موسوی فرستاده و در آن از آن‌ها پرسیده است که در صورت آزادی از حصر خانگی چه برنامه‌ای خواهند داشت.

مطهری با اشاره به این‌که پاسخ دقیق موسوی و رهنورد را به خاطر ندارد افزود: «فحوای کلام محصوران این بود که به انقلاب علاقمند هستند و به آن پیغام، پاسخ مثبت و خوبی داده بودند که حاکی از حمایت ایشان از وحدت ملی و خیرخواهی برای انقلاب اسلامی بود و در آن، هیچ نشانه‌ای از اعتراض یا تفرقه وجود نداشت.»

میرحسین موسوی، همسرش زهرا رهنورد و مهدی کروبی، از رهبران اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از بهمن ۸۹ در حصر خانگی به‌سر می‌برند. موسوی و کروبی تاکنون چندین بار خواستار برگزاری دادگاهی علنی شده‌اند اما چنین دادگاهی تاکنون برگزار نشده است.

علی مطهری گفت کسانی که در حصر خانگی هستند قصد ایجاد تشنج ندارند و «بارها گفته‌اند که از دولت حمایت می‌کنند و درصورتی که از حصر خارج شوند، به اتحاد و آشتی ملی کمک خواهند کرد».

او در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ارسال پیغام از سوی محمدرضا باهنر، از چهره‌های اصولگرایان به میرحسین موسوی اشاره کرد و گفت: «بهتر بود که ایشان برای حل مشکل پیشنهاد می‌دادند که اتهام‌های همه طرف‌های موثر در حوادث سال ۸۸ مورد رسیدگی قرار بگیرد و به محصوران نیز اجازه دفاع داده شود تا با مشخص شدن سهم هر کدام از طرفین، این پرونده برای همیشه بسته شود.»

باهنر در گفت‌وگو با ایلنا گفته بود به موسوی پیغام داده و گفته است در صورت توقف ادامه فعالیت سیاسی او و دیگر کسانی که در حصر خانگی به‌سر می‌برند آزاد خواهند شد. موسوی در تازه‌ترین اظهارنظر خود اعلام کرد چنین پیغامی را دریافت نکرده است.

مطهری همچنین با اشاره به این سخن باهنر ‌که در صورت برگزاری دادگاه، حکم محصوران اعدام خواهد بود، گفت حکم اعدام برای کسی است که به‌شکل مسلحانه با نظام مقابله کرده باشد، «درحالی که این افراد چنین کاری نکرده‌اند و اگر هم اتفاق‌هایی افتاد که منجر به کشته‌شدن تعدادی از افراد شد، بخشی از آن ناشی از مدیریت نامناسب بحران توسط نهادهای مسئول بود».

موضوع حصر خانگی رهبران معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ این روزها بار دیگر به‌شکل گسترده‌ای مطرح شده است. در حالی که یکی از وعده‌های حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، رفع حصر بود اما این وعده هنوز عملی نشده است.

بیشتر بخوانید:

میرحسین موسوی دریافت پیغام از باهنر را تکذیب کرد

Share