Share

محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور گفته که احمد منتظری به دادسرا احضار شده و تعهد داده است.

Assad Binakhahi Ahmad Montazeri Tape Audio File Iran Aug 2016 Cartoon 1367 Executions Edam 1988

دادستان کل کشور  از انتشار فایل صوتی حاوی گفت‌وگوی آیت‌الله منتظری با اعضای کمیسیون مرگ به شدت انتقاد کرده و گفته: «با انتشار این فایل صوتی از طریق رادیوهای بیگانه جنایات منافقین را تطهیر می‌کنند.»

 محمدجعفر منتظری گفته که انتشار این فایل صوتی «قداست و صلابت و جایگاه رفیع» بنیانگذار جمهوری اسلامی را از بین برده است. او همچنین حسنیعلی منتظری را در این سخنان شیخ ساده‌لوح خوانده است.

دادستان کل ایران گفته: «من خطاب به این حرف می‌گویم بیایید آن اسناد جنایات سیدمهدی، اسناد جنایات اصفهان و قهدریجان را منتشر کنید. که مردم شریف را شبانه در گونی می‌کردند و به صحرا می‌بردند. بگذارید همه بدانند شما چه جنایتی کردید. اگر شما منتشر نمی‌کنید ما آن اسناد را داریم و آن اسناد موجود است.»

اشاره او به سیدمهزی منتظری برادر داماد آیت‌الله منتظری است که به دستور علی رازینی به اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین خلق اعدام شد.

او گفته: «جنایات منافقین را در سال‌های ۵۰ و ۵۰ و ترور بیش از ۱۷ هزار نفر شخصیت‌های وارد نظام مقدس جمهوری اسلامی تا مردم کوچه و بازار، کودک و جوان و زن را فراموش نکرده‌ایم.»

انتشار فایل صوتی دیدار آیت الله منتظری با حسینعلی نیری (حاکم شرع)، مرتضی اشراقی (دادستان)، ابراهیم رئیسی (معاون دادستان) و مصطفی پورمحمدی (نماینده اطلاعات در اوین)، به سرعت در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مورد استقبال قرار گرفت.

به دنبال انتشار گسترده این فایل صوتی، دادگاه ویژه روحانیت و اداره اطلاعات قم. احمد منتظری فرزند حسینعلی منتظری را احضار کردند و از او خواستند که فایل صوتی را از تلگرام و سایت این مرجع تقلید درگذشته حذف کند.

برخی از مقامات قضایی و افرادی که در این جلسه حضور داشتند نسبت به انتشار این فایل واکنش نشان دادند.

صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران، از انتشار این فایل انتقاد کرد و گفت: «باید تاسف خورد که برخی با پخش فایل‌های صوتی، مستمسک به رسانه‌های غربی دادند. آن‌چه از احکام دادگاه‌ها بر حسب موازین شرعی و قوانین انجام شده است قابل خدشه نیست و حکم گروه‌های محارب کاملا آشکار است.»

محمد علی انصاری قائم مقام دفتر نشر آثار روح‌الله خمینی هم گفت: «این صحبت‌ها به دور از انصاف و همراه با پیش‌داوری‌هایی‌ست که “اطرافیان موذی” به آیت‌الله منتظری القا کرده‌اند.»

منتظری خطاب به “هیات مرگ”: شما جنایتکار هستید


در همین زمینه

Share