Share

حاشیه‌های ممنوعیت برگزاری کنسرت در خراسان رضوی ادامه دارد. وزیر ارشاد اسلامی تمکین کرده، اما نایب رییس مجلس ایران به این رویکرد دوگانه معترض است.

احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان و حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی

احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان و حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی

ابتدا چند کنسرت در استان خراسان رضوی لغو شد، سپس احمد علم‌الهدی در خطبه نماز جمعه اعلام کرد که در مشهد و در حریم امام رضا نباید کنسرت برگزار شود. وزیر ارشاد اسلامی هم به خواست نماینده ولی فقیه تن داد. علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اما می‌گوید حریم امام رضا وجود ندارد، اگر کنسرتی شرعی‌ست، باید همه جا برگزار شود. اگر شرعی نیست هیچ کجا.

علی مطهری در گفت‌وگو با «خانه ملت» در واکنش به سخنان احمد الهدی که گفته بود مشهد جای برگزاری کنسرت نیست گفته است: «درباره اجرای کنسرت‌ها در استان‌های مختلف نباید تفاوت قائل شد، زیرا کشور که حکومت فدرالی نیست و اینگونه نیست که بگوییم خراسان رضوی دارای خودمختاری است و قوانین خاصی بر آنجا حکومت می‌کند. چیزی به نام حریم امام رضا وجود ندارد.»

آیت‌الله احمد علم‌الهدی ظهر جمعه ۲۲ مرداد در نماز جمعه مشهد از مسئولان وزارت ارشاد اسلامی خواسته بود که به حریم امام رضا احترام بگذارند و در مشهد کنسرت برگزار نکنند.

بیشتر بخوانید:

علم‌الهدی: مشهد شهر عیاشی و گردشگری و کنسرت نیست

علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی روز گذشته در واکنش به سخنان نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفته بود: «از آنجایی که اجرای کنسرت در مشهد مخالفانی از جمله آقای علم‌الهدی دارد ما به نظر ایشان احترام گذاشته و با اینکه کنسرت‌ها مشکل خاصی نداشت، از ادامه اجرای آنها صرف‌نظر کردیم.»

بیشتر بخوانید:

وزارت ارشاد از اجرای کنسرت‌ها در مشهد صرف نظر کرد

علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی اما می‌گوید: «وزیر ارشاد عقب‌نشینی کرده و کارش هم درست نیست و حتی می‌شود مورد سؤال در مجلس واقع شود. اگر یک کنسرتی اشکال شرعی دارد، در هیچ جا مجاز نیست و نباید اجرا شود و اگر اشکال شرعی ندارد، برای همه شهرها قابل اجراست.»

پیش از این دادستان خراسان رضوی برگزاری کنسرت در این استان ایران را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده بود.

بیشتر بخوانید:

دادستان مشهد: لغو موقت همه کنسرت‌ها در خراسان رضوی

Share