Share

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی سیاست داخلی دولت یازدهم را ناموفق خواند و خواستار ایستادگی دولت در برابر مخالفان شد.

Ali-Motahari

به گزارش خبرگزاری کار ایران، «ایلنا»، علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه پنجشنبه ۲۸ مرداد، عملکرد دولت حسن روحانی در سیاست داخلی را ناموفق خواند.

او بدون نام بردن از وزیر ارشاد و احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، لغو کنسرت‌ها در برخی استان‌ها را «فدرالی و تک‌روی» نامید و خواستار ایستادگی دولت در برابر لغو کنسرت‌ها شد. مطهری گفت: «دولت باید در جلوی این تک‌رویی‌ها ایستادگی کند و به هیچ کس حق دخالت در این موارد را ندهد.»

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران سه‌شنبه ۲۶ مرداد گفته بود که «دولت از ادامه اجرای کنسرت‌ها در مشهد صرف‌ نظر کرده است». او مخالفت نماینده رهبر جمهوری اسلامی در مشهد را دلیل لغو کنسرت‌ها در مشهد عنوان کرد.

احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، جمعه ۲۲ مرداد گفته بود که مشهد جای برگزاری کنسرت نیست.

مطهری همچنین از دولت خواسته است که در خصوص قانون مطبوعات ایستادگی کامل داشته باشد. نائب رئیس مجلس گفته است که در خصوص قانون مطبوعات «باید یک مرجع واحد» وجود داشته باشد.

علی جنتی، چهارشنبه ۲۷ مرداد از ارسال  لایحه نظام رسانه‌ای به مجلس شورای اسلامی خبر داد. این لایحه پیش از این با مخالفت روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای روبرو شده است. برخی از فعالان رسانه‌ای این لایحه را «طرح سعید امامی» به منظور ایجاد محدودیت بیشتر برای فعالیت رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران می‌دانند.

در همین زمینه

لایحه نظام صنفی رسانه‌ها، میراث سعید امامی به مجلس می‌رود

Share