Share

حزب اصلی ائتلاف حاکم در آلمان خواهان ممنوع شدن برقع در مدارس، دانشگاه‌ها و هنگام رانندگی است.

burqa

آنگلا مرکل و حزب او، حزب دموکرات مسیحی و متحد آن در ایالت باواریا (بایرن)، حزب سوسیال‌مسیحی، به دنبال ممنوع کردن پوشش کامل صورت زنان در مدارس و دانشگاه‌ها، هنگام رانندگی، در ملاقات با مقامات، هنگام حضور در دادگاه و همچنین هنگام کار در حوزه خدمات عمومی هستند.

وزیر کشور آلمان توماس دِ مزیر به تلویزیون شبکه دو آلمان گفته: «ما آشکارا با برقع مخالفیم، برقع با جامعه لیبرال ما سازگاری ندارد.»

این اظهارنظر پس از رد ممنوعیت کامل برقع در روز ۱۱ اوت انجام شده است.

د مزیر گفته: «دموکرات مسیحی‌ها و سوسیال مسیحی‌ها می‌خواهند نشان دادن صورت را در مکان‌هایی که این کار ضروری است، قانونی کنند.»

وزیران کابینه ائتلافی آلمان می‌خواهند به زودی طرحی برای اقدامات امنیتی سخت‌تر ارائه کنند که شامل افزایش تعداد پلیس‌ها و کنترل امنیتی شدیدتر در اماکن عمومی می‌شود. این طرح طرح برلین نام دارد و گفته شده که این اقدام به دنبال افزایش حملات تروریستی در اروپا انجام خواهد شد.

ممنوعیت محدود برقع و نقاب جنجالی‌ترین بخش این طرح است. حامیان این ممنوعیت می‌گویند که برقع و نقاب نشانه ادغام نشدن مهاجران مسلمان با جامعه است و زنان را در درجه دوم و فرع قرار می‌دهد و می‌تواند مشکلات امنیتی ایجاد کند.

جامعه ترک‌های مقیم آلمان در اعتراض به این طرح بیانیه‌ای صادر کرده و نوشته که در حالی که تعداد افراد برقع پوش در این کشور بسیار کم است اما آنها مشکل فرض شده‌اند. ذز این بیانیه همچنین آمده که ممنوعیت برقع در فرانسه چهار سال پیش انجام شده اما این کشور نتوانسته جلوی حملات تروریستی مرگبار را بگیرد.

این طرح به دنبال ممنوع شدن پوشیدن بورکینی-مایوی اسلامی- در سواحل تعدادی از شهرهای فرانسه ارائه شده است.

موافقان ممنوعیت بورکینی می‌گویند که این پوشش با اصول سکولار جامعه فرانسه سازگار نیست و در مقابل موافقان آن می‌گویند که این دیدگاه(ممنوع کردن بورکینی) سکسیستی و ناشی از اسلا‌م‌هراسی است.

Share