Share

پل منافورت، رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در پی فاش شدن روابطش با رئیس جمهوری پیشین اوکراین استعفا داد.

manafort TRUMP

اسنادی که اداره ملی مبارزه با فساد اوکراین منتشر کرد نشان می‌دهد منافورت از حزب متبوع رئیس جمهوری پیشین اوکراین ۱۲ میلیون دلار گرفته است

به گزارش خبرگزاری رویترز، منافورت جمعه ۱۹ اوت/ ۲۹ مرداد پس از دو ماه که مسئولیت ریاست ستاد انتخاباتی ترامپ را بر عهده داشت پس از فاش شدن روابطش با ویکتور یانوکوویچ و حزب متبوعش از سمت خود استعفا داد.

ترامپ با انتشار بیانیه‌ای بدون آن‌که درباره دلیل استعفای منافورت توضیحی دهد، با این استعفا موافقت کرد.

اریک ترامپ، فرزند دونالد ترامپ درباره این استعفا به شبکه فاکس نیوز گفت که دلیل آن که پدرش در این باره واکنشی نشان نداده این است که او نمی‌خواهد تمرکز خود را «با هر آنچه منافورت با آن درگیر بوده» بر هم بزند.

اداره ملی مبارزه با فساد اوکراین در هفته‌های اخیر اسنادی را منتشر کرد که نشان می‌داد منافورت ۱۲ میلیون دلار از «حزب مناطق» که ارتباط نزدیکی با روسیه دارد، کمک مالی دریافت کرده است.

منافورت پیشتر این اسناد را «بی‌پایه» و ادعای ارتباط او با یانوکوویچ را «احمقانه» خوانده بود.

بر پایه آخرین نظرسنجی‌ها ترامپ هشت امتیاز از رقیب خود، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات آمریکا عقب‌تر است. او در هفته‌های اخیر به دلیل جهت‌گیری‌های سیاسی‌اش درباره روابط آمریکا و روسیه مورد انتقاد قرار گرفته است. منتقدان ترامپ می‌گویند که او خود نیز احتمالا روابطی پنهانی با روسیه دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشتم نوامبر برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ: از ناتو در برابر حمله روسیه حمایت نخواهم کرد

Share