Share

درگیری مسلحانه در بوکان به مجروح شدن یک مامور نیروی انتظامی انجامید.

bukan1

نخستین تصویر از درگیری مسلحانه در بوکان که در رسانه‌های محلی منتشر شد.

به گزارش “بوکان پرس” ظهر دوشنبه یکم شهریور یک گروه ناشناس در میدان علی‌آباد بوکان – در استان آذربایجان‌غربی- خودرو نیروی انتظامی را هدف شلیک گلوله قرار دادند.

این گزارش هدف افراد ناشناس از حمله به نیروی انتظامی را آزادی تعدادی از زندانیان که در اختیار پلیس بودند، اعلام کرده است.

پایگاه خبری “کانی پرس” هم به نقل از شاهدان عینی گزارش کرد: «افراد مسلح باحمله به نیروی انتظامی در میدان جانبازان می‌خواستند  چند تن از  زندانیان را از در دست پلیس آزاد کنند».

منابع خبری کُرد روزهای گذشته از دستگیری چهار تن در شهر بوکان خبر داده بودند. مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران گفته‌اند که این افراد به اتهام «ارتباط با گروه‌های سلفی» دستگیر شده‌اند.

آژانس خبری کُردپا که به حزب دموکرات کردستان ایران نزدیک است گزارش کرده است که در اوایل تیر امسال ۱۹ طلبه دینی هم در پیرانشهر دستگیر شده‌اند.

برپایه این گزارش در دو ماه گذشته نیروهای امنیتی ۵۶ تن را در شهرهای مختلف کردستان بازداشت کرده‌اند.

فرماندار بوکان عصر امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، درگیری مسلحانه را تائید کرد و گفت که یکی از ماموران نیروی انتظامی زخمی شده است.

جمال خسروی  نیز هدف افراد ناشناس از حمله را آزادی یک زندانی در حال انتقال از میاندوآب به بوکان دانست  و مدعی شد که متهم «موفق به فرار نشده و تحت تعقیب پلیس قرار دارد».

رئیس دفتر امور سیاسی فرمانداری بوکان ظهر امروز با بیان اینکه «تعداد افراد ضارب و وسیله نقلیه آنها هنوز مشخص نیست»، گفته بود: «متهم نتوانسته فرار کند و سالم دستگیر و تحویل مسئولان امر شده است».

درگیری مسلحانه نیروهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی با گروه‌های مخالف در کردستان از ابتدای امسال افزایش یافته است.

در همین زمینه

«درگیری‌های مسلحانه با داعش در کرمانشاه»

رئیس اداره جرائم جنایی ایرانشهر در درگیری مسلحانه کشته شد

درگیری مجدد سپاه پاسداران با حزب دمکرات کردستان

Share