Share

آیت الله مکارم شیرازی، یکی از مراجع تقلید رسمی جمهوری اسلامی گفته است که «متاسفانه مباحث ضددینی و ضدتشیع در تلگرام وجود دارد و دستی در تلگرام قصد دارد به مقابله با دین و اسلام بپردازد.» او در همین رابطه تأکید کرده که «نباید اسیر تلگرام باشیم».

Makrem_Telegram

مکارم شیرازی خود دارای چند کانال تلگرامی است

مکارم شیرازی هر هفته دیدار یا دیدارهایی با مقامات دارد و او در این دیدارها درباره همه امور مملکتی نظر و رهنمود می‌دهد. او در دیدار امروز (۲ شهریور)  با وزیر ارتباطات نیز چنین کرده و در مورد همه چیز از یارانه تا رایانه نظر داده است. آیت الله مکارم شیرازی از مدافعان پیگیر سانسور از هر نوع آن است: در رسانه‌های چاپی و مجازی.

بخش عمده رهنمودهای آیت الله به فضای مجازی و تلگرام اختصاص داشته است. او گفته است: «دشمن از فضای مجازی برای ضربه‌زدن به کشورمان استفاده می‌کند؛ همچنان که در فتنه ۸۸ عده زیادی به وسیله فضای مجازی بسیج می‌شدند و علیه کشورمان اقدام می‌کردند.»

او به علاقه خاص ایرانیان به استفاده از اینترنت انتقاد کرده و آمار شگفت‌انگیزی عرضه کرده. به گفته آیت الله «طبق آمار مردم ۵ تا ۹ ساعت در روز مشغول فضای مجازی و تلگرام هستند اما در خارج ۱۶ ساعت در ماه است.»

حصر خانگی اینترنت

آیت الله مکارم شیرازی از طرفداران “اینترنت ملی” است، یعنی اینترنتی در حصر خانگی (اینترانت) که راه‌های ارتباطی آن با جهان خارج از ایران در کنترل کامل قرار گیرد. به گفته آیت الله «متخصصان معتقدند برای حل مشکلات فضای مجازی نیازمند شبکه ملی هستیم و در این زمینه کارشناسان باید اقدام اساسی انجام دهند، اگر پهنایی که به تلگرام اختصاص پیدا کرده در اختیار شبکه ملی قرار بگیرد، دیگر تلگرام مخاطبی ندارد.»

آیت الله مکارم، که بخش‌هایی از رهنمودهای امروزش اقتصادی بود، برای اینترنت اهمیت اقتصادی قایل نیست. او گفته است  که «دشمن برنامه‌ریزی کرده تا نسل جوان را منحرف کند، درآمدی که دولت به وسیله فضای مجازی و اینترنت به‌دست می‌آورد ارزش آن را ندارد که خود را با مشکلات مواجه کند، در این زمینه باید اهتمام شود و به مقابله با مطالب ضداخلاقی فضای مجازی پرداخته شود.»

بیت آیت الله مکارم شیرازی حضور فعالی در تلگرام دارد. آیت الله می‌کوشد با پاسخ به مسائل شرعی در تلگرام مشکلات جوانان را حل کند.

خبر روز

بازداشت جمعی از مدیران کانال‌های شبکه‌های اجتماعی موبایلی

Share