Share

علی رغم هشدار احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، ۱۲ زندانی متهم به ارتکاب جرائم مرتبط با مواد مخدر در زندان کرج اعدام شدند.

۱۲ زندانی که احمد شهید درباره اعدام آنها به مقامات ایران هشدار داده بود سحرگاه شنبه اعدام شدند

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هرانا، این ۱۲ تن سحرگاه شنبه ششم شهریور در محوطه زندان کرج به دار آویخته شدند.

احمد شهید جمعه پنجم شهریور در اطلاعیه‌ای درباره اعدام این ۱۲ نفر در روز شنبه هشدار داده و ابراز تأسف کرده بود. به گفته او جرائم مرتبط به مواد مخدر «بر اساس قوانین بین‌المللی، جرایم جدی محسوب نمی‌شوند».

این زندانیان چهارشنبه سوم شهریور جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بودند. یکی از این زندانیان به نام حسین بایرامی از زندان قزل حصار به زندان کرج منتقل شده بود.

این ۱۲ تن پنج‌شنبه چهارم شهریور اجازه یافتند تا برای آخرین بار با خانواده‌های خود ملاقات کنند.

خبرگزاری هرانا اسامی ۹ تن از آنان را منتشر کرده است. علیرضا مددپور، بهمن رضایی، آرمان بهرامی، علیرضا اسدی، محسن اسلامی، مهدی رستمی، امیر و علیرضا سرخاه از جمله کسانی هستند که همراه با حسین بایرامی اعدام شدند.

به تازگی چند تن از مقام‌های ایران بازنگری بر قوانین اعدام در ایران را مطرح کرده‌اند. روح الله حضرت پور، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ایران هفته گذشته از وجود چهار هزار و ۵۰۰ تن با حکم اعدام در ایران خبر داد و گفت باید در قوانین اعدام بازنگری شود.

بیشتر بخوانید:

ایران و اعدام پشت اعدام در دوران پسابرجام

Share