Share

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران سه شرط برای برگزاری کنسرت‌ها به دستگاه‌های مرتبط پیشنهاد کرد.

Abbas-Jafari-DolatAbadi

به گفته دادستان تهران در صورتی که دستگاه‌های مرتبط به این سه پیشنهاد پاسخ مثبت دهند، این پیشنهادها عملی خواهد شد

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، دولت‌آبادی، شنبه ششم شهریور در دومین نشست دادستانی تهران در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت که این نشست به موضوع برگزاری کنسرت‌ها و مشکلات ناشی از آن پرداخته است و سه شرط را برای برگزاری کنسرت‌ها پیشنهاد داده است.

دادستانی تهران پیشنهاد داد که برگزاری کنسرت‌ها در تهران «منوط به تضمین و تأمین امنیت مراسم» از سوی استاندار یا فرماندار تهران شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی «سلامت محتوای برنامه» را تضمین کند.

شرط سوم پیشنهاد شده از سوی دادستانی تهران این است که پلیس مراسم را به طور رسمی ضبط کند.

دولت‌آبادی گفت که اجرای این سه شرط مانع از ایجاد تنش در برگزاری کنسرت‌ها و لغو آنها می‌شود.

او در ادامه گفت: «در صورت اجرای این پیشنهادها دادستانی تهران در صورت اجرای کنسرت با محتوای خلاف موازین اسلامی از وزیر ارشاد، و در فرض خدشه به امنیت عمومی از استاندار و فرماندار تهران توضیح خواهد خواست و عنداللزوم به جای برگزار کننده و یا سایر افراد مرتبط مسؤولان اصلی به شرح فوق مورد پرسش قرار خواهند گرفت».

به گفته دادستان تهران در صورتی که دستگاه‌های مرتبط به این سه پیشنهاد پاسخ مثبت دهند، این پیشنهادها عملی خواهد شد.

در ماه‌های گذشته کنسرت‌های متعددی در برخی از استان‌های ایران از جمله استان خراسان رضوی لغو شده‌اند. با آن که وزارت ارشاد اسلامی مجوز برگزاری این کنسرت‌ها را صادر کرده بود، نیروی انتظامی و دادستانی استان‌ها از برگزاری آنها جلوگیری کردند.

تعدادی از روحانیون از جمله احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی برگزاری این کنسرت‌ها را در مشهد به دلیل محتوای آنها «ضدیت با امام رضا» دانستند.

بیشتر بخوانید:

نامه اهالی موسیقی به روحانی: پذیرش لغو کنسرت‌ها فاجعه است

Share