Share

پنج روز پس از سفر سگولن رویال، وزیر محیط زیست فرانسه به ایران، برنامه عمل مشترک دو کشور برای دوره‎ای دو ساله اعلام شد.

ebtekar

کنفرانس خبری مشترک معصومه ابتکار و سگولن رویال

اخبار توافق‌های زیست محیطی ایران و فرانسه در سفر رویال به ایران را وب‌سایت رسمی سازمان حفاظت محیط زیست به نقل از وزارت محیط زیست فرانسه منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، تمرکز بر مدیریت پایدار آب و اجرای پروژه های آزمایشی برای توزیع موثر آب در شهرهای بزرگ ایران، مشارکت فعالانه فرانسه در نمایشگاه بین المللی محیط زیست تهران در فوریه ۲۰۱۷، عضویت ایران در اتحادیه بین المللی انرژی خورشیدی، ایجاد یک گروه از متخصصین ایرانی فرانسوی برای مدیریت متوازن منابع آب و آلودگی آب‌های زیرزمینی، همکاری در زمینه حفاظت از تنوع زیستی سواحل و مدیریت ساحلی به خصوص در مورد جنگل‌های مانگرو از مهمترین محورهای تعهدات متقابل زیست محیطی دو کشور خواهد بود.

گسترش همکاری بین سازمان هواشناسی فرانسه و سازمان هواشناسی ایران برای پیش‌بینی وضعیت هوا و  هجوم گرد و غبار از دیگر زمینه‌های همکاری است که در این سفر گشوده شد.

در سفر ماری سگولن رویال وزیر محیط زیست و انرژی فرانسه به ایران قرار بود یادداشت‌های تفاهم زیست محیطی بین روسای جمهوری ایران و فرانسه که در سفر حسن روحانی به پاریس منعقد شده بود عملیاتی شود.

رویال در سفر خود به ایران به منظور حضور در سومین نشست کارگروه ملی تغییرات آب و هوا در سازمان محیط زیست به اصفهان سفر کرد.

وزیر محیط زیست و گردشگری فرانسه علاوه بر اصفهان، از روند احیای دریاچه ارومیه نیز دیدن کرد.


در همین زمینه

سفر سگولن رویال، وزیر محیط زیست فرانسه به ایران

Share