Share

جهانگیر کوثری، تهیه‌کننده سینما، مجری و گزارشگر ورزشی سابق تلویزیون دولتی ایران می‌گوید او را به دلایل ناگفته‌ای از تلویزیون اخراج کرده‌اند و فکر نمی‌کند مسئولان صدا و سیما دیگر او را به همکاری دعوت کنند.

جهانگیر کوثری، تهیه‌کننده سینما، مجری و گزارشگر ورزشی سابق

جهانگیر کوثری، تهیه‌کننده سینما، مجری و گزارشگر ورزشی سابق

به‌گزارش خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا) جهانگیر کوثری که پیش از این سال‌ها اجرای برنامه «ورزش از نگاه دو» را در تلویزیون ایران بر عهده داشت، در مورد غیبت‌اش در این رسانه گفت: «در سال ۹۰ از تلویزیون بیرون آمدم اما واقعیت این است که مرا از تلویزیون اخراج کردند. همان‌طور که باران و خانم بنی‌اعتماد را هم ممنوع‌التصویر کرده‌اند.»

او درباره دلیل اخراجش گفت: «هیچ دلیل و توضیحی به من داده نشده؛ به همان علتی که باران و خانم بنی‌اعتماد را در تلویزیون نشان نمی‌دهند و تیزرهای فیلم‌هایشان را پخش نمی‌کنند، من هم از سال ۸۸ دچار مشکل و در نهایت اخراج شدم و الان هم مرا به تلویزیون راه نمی‌دهند.»

جهانگیر کوثری همسر رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان مطرح سینمای ایران و پدر باران کوثری، بازیگر سینماست و پیش از آن‌که مجری ورزشی در تلویزیون شود خود فوتبالیست بود.

کوثری افزود: «ما نمی‌توانیم انگاره‌هایمان را در تلویزیون مطرح و اجرا کنیم. بنابراین تمرکز و توجه‌مان به سینما است و در سینما می‌توانیم مسائل جامعه را تا جایی که توان داریم پی‌گیری کنیم.»

این تهیه‌کننده سینما در کارنامه خود مدیریت تولید و تهیه‌کنندگی فیلم‌های اجتماعی مطرحی چون «طلای سرخ» ساخته جعفر پناهی، «زیر پوست شهر» و «بانوی اردیبهشت» از رخشان بنی‌اعتماد، «دو زن» از تهمینه میلانی، «به آهستگی» ساخته مازیار میری و «عصر جمعه» به کارگردانی مونا زندی حقیقی را برعهده داشته است.

کوثری گفت خوشحال می‌شود اگر به همکاری با تلویزیون دعوت شود اما فکر نمی‌کند چنین اتفاقی بیفتد.

Share