Share

فرحناز ترکستانی از سوی محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران به عنوان رئیس جدید سازمان ملی جوانان معرفی شده اما وی می‌گوید که نمی‌تواند این پست را بپذیرد.

 

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، خانم ترکستانی «بیماری و مسائل خانوادگی» را دلیل نپذیرفتن ریاست سازمان ملی جوانان اعلام کرده است.

دکتر فرحناز ترکستانی هم‌اکنون معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران است.

در روزهای گذشته خبرهای متناقضی درباره ریاست سازمان ملی جوانان منتشر شده بود اما ترکستانی امروز با انتشار بیانیه‌ای از احمدی‌نژاد خواست تا این پست را به شخص دیگری واگذار کند.

مهرداد بذرپاش که رئیس سازمان ملی جوانان بود به تازگی برکنار شده است.

اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر احمدی‌نژاد نیز در حاشیه مراسم بدرقه سفر رئیس‌جمهور ایران به ترکیه گفت که حال ترکستانی «خوب» است.

مشایی همچنین اعلام کرد که مراسم معارفه فرحناز ترکستاتی به عنوان رئیس جدید سازمان ملی جوانان یکشنبه پنجم دی برگزار می‌شود.

به گفته وی، بذرپاش از ابتدا با اصرار احمدی‌نژاد، ریاست سازمان ملی جوانان را پذیرفته بود و در یک‌ سال و نیم گذشته بارها خوهان کناره‌گیری از این پست بوده است.

مشایی افزود: «آقای بذرپاش از همان هفته بعد از انتصاب اظهار کردند که علاقه‌ای به این مسوولیت ندارند. ولی آقای احمدی‌نژاد موافق نبودند که بذرپاش از این مسئولیت برود…ولی به هر حال ایشان، آقای احمدی‌نژاد را قانع کردند که از این مسئولیت بروند.»

با این حال بذرپاش پیش‌تر سخنان مشایی را «اظهارات شخصی» خوانده و صحت آن‌ها را رد کرده بود.

مشایی همچنین درباره برکناری منوچهر متکی از وزارت امور خارجه ایران گفت که احمدی‌نژاد می‌خواست تغییری در مدیریت وزارت خارجه انجام دهند که این هم به معنای برکناری و عزل نیست.

به گفته رئیس دفتر رئیس‌جمهور، متکی در جریان تغییر در وزارت امور خارجه بوده و در جلسه‌ای به احمدی‌نژاد گفته است که با این تغییر مشکلی ندارد.

اما متکی هفته گذشته گفت در دیداری که وی قبل از سفر به سنگال با محمود احمدی‌نژاد داشته «هرگز در جریان تعیین فردی به فاصله ۲۴ ساعت بعد از عزیمت به ماموریت» قرار نگرفته‌ است. وزیر پیشین امور خارجه، خواستار رعایت «صداقت در گفتار به ویژه از سوی مسئولین» شد.

منوچهر متکی ۲۲ آذرماه گذشته هنگامی که در یک سفر دیپلماتیک در حال دیدار با عبدااله واد، رئیس‌جمهور سنگال بود از سوی احمدی‌نژاد برکنار شد و علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرزی اتمی این کشور به عنوان سرپرست این وزارت‌خانه معرفی شد.

متکی پس از بازگشت از سفر آفریقا، شیوه برکناری‌اش را «توهین‌آمیز» خواند.

 

 

Share