Share

رهبر جمهوری اسلامی به دانشجوهای طلبه خود توصیه کرد که با یادگرفتن کامپیوتر در فضای مجازی تبلیغ کنند و با ترویج بی‌حیایی و بی‌دینی توسط دشمن مبارزه کرده و شبهات دینی جوانان را پاسخ گویند.

Khameneie Ali Internet

روز ۱۶ شهریور با آغاز فصل تحصیلی حوزه‌های علمیه، آیت الله علی خامنه‌ای با حاضر شدن در کلاس درس خارج فقه خود به دانشجویانش گفت که «دشمن» به دنبال انحراف ذهن و دل مردم و جوانان از اصل دین است. او در ادامه گفت اولین و مهم‌ترین وظیفه روحانیون «مقابله با نقشه دین‌زدایی و عفت‌زدایی» دشمنان است.

رهبر جمهوری اسلامی از طلبه‌های مبلغ  و «شورای عالی فضای مجازی» خواست که نسبت به فضای مجازی و استفاده از فرصت‌های آن آگاه باشند.

خامنه‌ای در فضای مجازی کمپین «الشجره الملعونه» را برای تحقیر حکومت عربستان سعودی آغاز کرده‌ و به همراه آن پوسترهای تبلیغاتی در سرتاسر شهرهای ایران با برند کردن هشتگ الشجره الملعونه پخش شده است.

خامنه‌ای در فضای مجازی کمپین «الشجره الملعونه» را برای تحقیر حکومت عربستان سعودی آغاز کرده‌ و به همراه آن پوسترهای تبلیغاتی در سرتاسر شهرهای ایران با برند کردن هشتگ «#الشجره_الملعونه» پخش شده‌اند.

دفتر رهبر جمهوری اسلامی و سایت او در فضای مجازی بسیار فعال هستند. او بیشتر از هر مقام سیاسی دیگر در جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر و تلگرام شناسه کاربری به زبان‌های مختلف دارد و به طور مدام سخنان قصار و یا کارزارهای مختلف خود را در فضای مجازی منتشر می‌کند.

از روز ۱۵ شهریور حساب‌های کاربری خامنه‌ای در فضای مجازی کمپین «الشجره الملعونه» را آغاز کرده‌اند. این کمپین در فضای مجازی به طور گسترده از متن قرآن استفاده می‌کند و عربستان سعودی را «شجر ملعونه» می‌خواند.

بصیرت مجازی

خامنه‌ای در سخنرانی خود برای دانشجویانش بار دیگر مفهوم «بصیرت» را که در سال‌های اخیر آن را تبدیل به «بِرند» و مارک تجاری خود کرده است، تعریف کرد و گفت: «بصیرت یعنی بدانیم جوان امروز چه نیازهایی دارد و بر لوح دل آماده و مشتاق او، چه چیزی نقش بسته یا باید نقش ببندد.»

او گفت که دشمنان جمهوری اسلامی به دنبال «تولید و ترویج شبهات» و همچنین «دریدن پرده‌های حیا» در فضای مجازی هستند تا جوانان را به انحراف بکشند.

او از شورای عالی فضای مجازی خواست که با این دشمنان مبارزه کنند.

شورای عالی فضای مجازی ایران از سال ۱۳۹۰ به فرمان خامنه‌ای و برای به ثمر رساندن کارزارهای «جنگ نرم» جمهوری اسلامی در فضای اینترنت تشکیل شد. در حال حاضر ابوالحسن فیروزآبادی رئیس این شوراست.

خامنه‌ای از مبلغان دینی و دانشجویان طلبه خود خواست که مهارت استفاده از ابزارهای جدید رایانه‌ای را بیاموزند تا مفاهیم اسلامی را در سطح گسترده «ترویج» کنند و با شناسایی «شبهات» جوانان، پرسش‌های آنها را با بیان احکام فقهی رفع کنند.

در همین زمینه:

پیام خامنه‌ای به‌مناسبت حج؛ چالش دوباره با عربستان

Share