Share

معاون دادستان در دادسرای انقلاب مشهد خبر داده که ۸ مجموعه فعال در زمینه مدلینگ در مشهد پلمپ شده‌اند. در همین زمینه، ۳۰ نفر احضار و شش نفر هم دستگیر شده‌اند.

model

حسن حیدری، معاون دادستان در دادسرای انقلاب مشهد، فعالیت مجموعه‌های مدلینگ را از مصادیق «جنگ نرم» دانسته که برای «تغییر هویت در ایران» انجام می‌شود.

او با اشاره به گفته‌های رهبر جمهوری اسلامی درباره «جنگ نرم» گفته: «تلاش شده بنیان خانواده ایرانی حفظ شود و در همین راستا با حرکاتی که مغایر این مسئله باشد برخورد می‌کنیم.»

او همچنین گفته برخی به عنوان مدلینگ کارهایی می‌کنند که در غرب هم رواج ندارد: «برای مثال در آرایشگاه زنانه یک آقا کار آرایشگری را صورت می‌دهد و این یک خرده فرهنگ ناهنجار و غیرقابل قبول است.»

حسن حیدری با اشاره به اینکه جنگ نرم فقط خانواده‌های پایین‌دست را مدنظر ندارد و حتی رده‌های بالا را نیز هدف قرار می‌دهد، گفته: «در این حوزه سپاه وظیفه داشته از کیان جمهوری اسلامی دفاع کند و بحث برخورد با مدلینگ‌ها در دستور کار است و در این رابطه سه خانم و سه آقا دستگیر شده‌اند که قبلا سابقه قضایی و بازداشت نداشته‌اند.»

او درباره مجازات افراد دستگیر شده گفته است: «براساس قانون مجازات اسلامی این افراد ممکن است به یک تا ۱۰ سال حبس محکوم شوند.»

Share