Share

در حالی که معاون شهردار تهران از کشته شدن چهار نفر در حادثه فروریختن کارگاه مترو کیانشهر خبر داده، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران می‌گوید که تیمی از کارشناسان رسمی دادگستری مامور بررسی علت حادثه شده‌‌اند.

metro

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، روز پنج‌شنبه هجدهم شهریور کفته است زمانی که وقوع حادثه به بازپرس ویژه قتل تهران گزارش شد، من و بازپرس در صحنه حاضر شدیم و در حال حاضر تیمی از کارشناسان رسمی و خبره دادگستری تعیین شده‌اند تا علت وقوع این حادثه را بررسی کنند.»

مازیار حسینی، معاون شهردار تهران هم با اعلام خبر پیدا شدن چهارمین جسد حادثه مترو کیانشهر گفته بود که به دستور شهردار تهران کمیته برای بررسی دلایل وقوع این حادثه تشکیل شده است.

معاون شهردار اما پیش از انجام شدن تحقیقات این کمیته احتمال خطای انسانی را مطرح کرده و آن را دور از ذهن ندانسته است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، در جریان حادثه‌ای که روز چهارشنبه ساعت ۱۷ در کارگاه مترو کیانشهر رخ داد، در حالی که کارگران مشغول برداشتن سگمنت‌های دستگاه حفار مترو (TBM) بوده‌اند، چند سگمنت روی بیل مکانیکی ریخته است. در این کارگاه ۱۰ کارگر مشغول کار بوده‌اند که با حاضر شدن گروه امداد و نجات در محل حادثه، پنج مصدوم این حادثه به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.

به گفته مازیار حسینی یک نفر از کارگران سالم مانده است.

به دنبال وقوع این حادثه، محمد‌باقر قالیباف، شهردار تهران هم در کارگاه متروی کیانشهر حاضر شد.

او در صفحه اینستاگرم خود هم درباره این حادثه متنی منتشر کرد که در آن آمده است: «دیروز چهار کارگر شریف در حادثه‌ای در کارگاه متروی کیانشهر جان‌شان را از دست دادند و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند. {…} دوستان من در شهرداری در تلاش برای رسیدگی همه جانبه به بازماندگان و مجروحان این حادثه هستند، هر چند این فقدان‌ها، قابل جبران نیست. هیات بررسی موظف است هر چه زودتر علت این اتفاق را بیابد و برای جلوگیری از اتفاقات مشابه از هیچ کاری فروگذار نکند.»

فرو ریختن کارگاه متروی کیانشهر در حالی شهرداری تهران را در کانون توجه قرار داده است که ماجرای موسوم به «املاک نجومی» همچنان در جریان است و وزیر کشور از رسیدگی قضایی به این پرونده خبر داده است:

وزیر کشور: درباره واگذاری املاک در شهرداری حکم قضایی صادر می‌شود

همزمان شدن این ماجراها با واکنش افکار عمومی و کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است. در یکی از این واکنش‌ها کاربری با انتقاد از عملکرد شهرداری گفته است در حالی که شهرداری زمین‌ها را می‌بلعد، زمین شهر کارگران را قورت می‌دهد.

 

Share