Share

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان مجاهدین خلق ایران از خروج ۲۸۰ نفر از آخرین اعضای سازمان از اردوگاه لیبرتی در عراق و انتقال آنها به آلبانی و سایر کشورهای اروپایی خبر داد.

mojahedin khalgh

وبسایت رسمی سازمان مجاهدین خلق می‌نویسد که آخرین گروه از اعضای مستقر این سازمان در عراق، روز جمعه (۱۹شهریور/۹ سپتامبر) با هواپیما به آلبانی منتقل شده‌اند. نخستین گروه در روز پنجشنبه لیبرتی را ترک کرده‌ بودند.

این وبسایت، انتقال امن همه مجاهدین به اروپا را “پیروزی بزرگی” در برابر “دشمن ضد بشری” خوانده که «به رغم تمام توطئه‌ها، کارشکنی‌ها و تهدیدهای دیکتاتوری تروریستی آخوندی به حملات موشکی و زمینی با موفقیت به سرانجام رسید.»

در اطلاعیه مربوطه آمده که استقرار مجاهدین در اردوگاه لیبرتی قرار بود چند هفته یا چند ماه بیشتر طول نکشد: «اما در اثر توطئه‌ها و شانتاژها و تهدیدهای رژیم و همدستان مزدورش بیش از ۴سال و نیم به درازا کشید.»

وزارت خارجه آمریکا خروج همه مجاهدین از کمپ لیبرتی با کمک کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل را تایید کرد. این سازمان تا چند سال قبل در فهرست سیاه گروه‌های تروریستی اروپا و آمریکا قرار داشت.

وبسایت این سازمان پیام ایلیانا رزلهتینن، رئیس کمیته خاورمیانه و شمال آفریقا در مجلس نمایندگان آمریکا در توئیتر را نیز درج کرده است که از این خروج ابراز شادمانی می‌کند.

شورای ملی مقاومت ایران در پیامی به مناسب این خروج گفته است: «از نیمه بهمن ۹۴ تا ۱۹شهریور ۹۵ تقریباً طی ۷ماه نزدیک به ۲هزار نفر از ساکنان زندان لیبرتی به خارج از عراق و عمدتاً آلبانی منتقل شدند. این انتقال بزرگ و پر خطر در۵۳ نوبت صورت گرفت و هر بار با انواع توطئه‌ها، پرونده‌سازی‌ها، تأخیرات عمدی، ممانعت‌ها و کارشکنی‌های رژیم پلید آخوندی و عوامل نیروی تروریستی قدس در عراق همراه بود.»

حسن دانایی‌فر سفیر ایران در عراق در میانه مرداد از اولتیماتوم ۴۵ روزه‌ای برای خروج اعضای باقیمانده سازمان مجاهدین در عراق خبر داده بود.

کمپ لیبرتی در سال‌های گذشته چند بار مورد حمله موشکی قرار گرفته بود که آخرین مورد آن ۱۵ تیر ۹۵ بود. مسئولان سازمان مجاهدین خلق سپاه قدس را مسئول این حمله معرفی کردند.

در همین زمینه

سفیر ایران در عراق: مجاهدین خلق باید تا ۴۵ روز دیگر عراق را ترک کنند

لیبرتی، اردوگاهی فراموش شده

Share