Share

با وجودی ‌که اعلام شده بود امروز مراسم معارفه رئیس جدید سازمان ملی جوانان با حضور محمود احمدی‌نژاد برگزار خواهد شد، اما این مراسم لغو گردید.

 

سرانجام پس از چند روز مناقشه بر سر پذیرش ریاست سازمان ملی جوانان در ایران روز گذشته خبرگزاری‌های این کشور اعلام کردند که مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید این سازمان روز یک‌شنبه پنجم دی‌ماه با حضور محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور برگزار خواهد شد.

 

اما امروز پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری نوشت که به‌دلیل «تداخل برنامه‌های رئیس جمهور» این مراسم لغو و به روز چهارشنبه هفته جاری موکول می‌گردد.

 

پس از برکناری بحث‌برانگیز مهرداد بذرپاش، رئیس سابق سازمان ملی جوانان، محمود احمدی‌نژاد در روز ۲۹ آذرماه فرحناز ترکستانی، معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت را به این سمت برگمارد اما وی طی نامه‌ای خطاب به احمدی‌نژاد به‌دلایلی چون «کسالت» و «مشکلات خانوادگی» از پذیرفتن این مسئولیت سر باز زد.

 

در طول هفته‌ای که گذشت خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) و پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری چندین بار بر پذیرش ریاست سازمان ملی جوانان از سوی فرحناز ترکستانی اصرار ورزیدند، در حالی که خبرگزاری مهر با انتشار خبرهایی آن را رد می‌کرد.

 

برکناری مهرداد بذرپاش نیز با حاشیه‌هایی همراه بود. تارنمای تابناک نوشته بود محمود احمدی‌نژاد در پی انتقاد مهرداد بذرپاش از برخی دخالت‌های اسفندیار رحیم‌مشایی در امور سازمان ملی جوانان دستور به برکناری وی داده است.

 

اما اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد، اعلام کرد کسی مهرداد بذرپاش را از ریاست سازمان ملی جوانان برکنار نکرده است و بذرپاش به درخواست خود از ریاست این سازمان کناره‌گیری کرده است و از دو سال پیش به دنبال کناره‌گیری از آن بوده است.

 

مهرداد بذرپاش امروز در نامه‌ای خطاب به محمود احمدی‌نژاد از این‌که مسئولیت ریاست سازمان ملی جوانان را «از دوش وی برداشته» از احمدی‌نژاد سپاسگزاری کرد.

 

مهرداد بذرپاش در نامه خود نوشت: «معتقدم در برهه حساس کنونی که انقلاب اقتصادی ایران با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها آغاز شده است، باید از میل به حاشیه، مسأله‌سازی و تفرقه پرهیز کرد و به این اقدام بزرگ یاری رساند. طبیعی است هر سخن و اقدام غیر‌‌ضرور‌ که نتیجه آن لطمه زدن به این طرح بزرگ باشد، جفا در حق ملت ایران و خدمت به فتنه‌گران و حاشیه‌زیستان است.»

برکناری‌ وزیران و مسئولان دولتی در روزهای اخیر یکی از موضوعات بحث‌برانگیز در ایران بوده است.

۲۲ آذرماه جاری، منوچهر متکی، وزیر امور خارجه ایران نیز در حالی که برای انجام یک مأموریت در سنگال به‌سر می‌برد، از سوی محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور این کشور از کار برکنار شد و علی‌ اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی سرپرست وزارت امور خارجه گردید.

 

 

 

 

 

 

Share