Share

هادی حیدری، روزنامه‌نگار، محمد شفیعی و علیرضا طاهری دو عضو شاخه جوانان جبهه مشارکت ایران اسلامی عصر امروز، دوشنبه ششم دی ۸۹ از زندان اوین آزاد شدند.

 

به گزارش تارنماهای مخالفان دولت ایران، فاطمه عرب‌سرخی که هم‌زمان با این سه نفر بازداشت شده بود، آزاد نشده است.

هادی حیدری، فاطمه عرب‌سرخی، محمد شفیعی و علیرضا طاهری یکشنبه ۲۸ آذر بازداشت شده بودند.

هادی حیدری،روزنامه‌نگار و کاریکاتوریست پیش از این نیز در ۳۰ مهر ماه سال گذشته در جریان برگزاری دعای کمیل برای آزادی زندانیان سیاسی بازداشت و بیش از دو هفته در زندان اوین بود.

به گزارش تارنمای کلمه این افراد از سوی وزارت اطلاعات برای بازجویی احضار شده بودند و به دلیل آنچه «همکاری نکردن» با بازجویان عنوان شده، بازداشت شده بودند.

امروز همچنین تارنمای جنبش راه سبز (جرس) خبر داد عادل محمد حسینی از جوانان جبهه مشارکت ایران اسلامی پس از احضار به دادسرای زندان اوین، بازداشت شده است. دلیل احضار و بازداشت وی اعلام نشده است.

روز گذشته نیز، مسعود آقایی از فعالان فعال ملی-مذهبی برای گذراندن شش ماه حبس تعزیری به زندان اوین بازگردانده شد.

وی سال گذشته به همراه همسرش، بدرالسادات مفیدی، دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران بازداشت شده بود و دو ماه در زندان بود.

حکومت ایران پس از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری ایران در سال گذشته، مخالفان را متهم به «براندازی نرم» کرد.

در یک سال و نیم گذشته هزاران نفر از شهروندان معترض، فعالان سیاسی، روزنامه‌نگاران، فعالان دانشجویی و زنان به اتهام «براندازی نرم» بازداشت شدند.

دادگاه‌های انقلاب اسلامی تعداد زیادی از بازداشت‌شدگان را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام» به حبس‌های طولانی مدت محکوم کردند.

مخالفان می‌گویند که محمود احمدی‌نژاد با «دخالت نیروهای نظامی و امنیتی و آرای مهندسی شده» به عنوان فرد پیروز دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری معرفی شده اما حکومت جمهوری اسلامی ایران با رد کردن این گفته مخالفان، آن‌ها را «فتنه‌گر» می‌نامد.

 

 

Share