Share

دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران، خبر مبنی بر تأکید وی به رسیدگی به پرونده محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی‌نژاد را رد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری‌های ایران بخش امور رسانه‌ها و پایگاه‌های اینترنتی دفتر ریاست جمهوری ایران طی اطلاعیه‌ای نسبت به خبر یکی از وب‌سایت‌های ایران واکنش نشان داد.
 

سایت رجانیوز طی گزارشی نوشته بود که محمود احمدی‌نژاد با اشاره به سخنان مسئولین دستگاه قضایی ایران مبنی بر «اتهام فساد مالی» محمدرضا رحیمی از رسیدگی به پرونده وی استقبال می‌کند.
 

این وب‌سایت نزدیک به اصول‌گرایان افزوده بود احمدی‌نژاد «مانور تبلیغاتی کم‌سابقه» بر روی این موضوع را «غیر عادی» قلمداد کرده و برگزاری دادگاه را منطقی‌ترین راه برای روشن شدن حقیقت دانسته است.

رجانیوز، نوشته بود: «مشخص نیست دستگاه قضایی به چه دلیل با گذشت حدود ۱۰ ماه از اولین باری که رئیس قوه به‌طور تلویحی به این موضوع اشاره کرد، نتیجه مشخصی در مورد رسیدگی‌های خود اعلام نمی‌کند و به‌طور مرتب با چماق کردن این موضوع بر سر دولت فسادستیز احمدی‌نژاد، برای افکار عمومی طرح مسئله می‌شود.»

دفتر محمود احمدی‌نژاد در پاسخ نوشته است: «این موضوع فاقد صحت و برخاسته از ذهن نویسندگان مطلب مذکور است و لذا طرح چنین مسأله‌ای از سوی رئیس جمهور به‌طور کامل تکذیب می‌شود.»
 

این دفتر موضع رئیس جمهور ایران را سخنان تیرماه احمدی‌نژاد در نشست خبری عنوان کرد که طی آن محمود احمدی‌نژاد گفته بود: «قوه قضائیه باید به شکایت معاون اول رئیس جمهور درباره افترائات چند نفر به سرعت رسیدگی کند، زیرا معاون اول رئیس جمهور از عده‌ای که او را متهم کرده‌اند شکایت کرده و خیلی خوب است که به این شکایت فورأ رسیدگی شود تا آحاد جامعه احساس امنیت کنند.»

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران و دادستان کل این کشور روز ۳۰ آذرماه گذشته گفت که باید به اتهامات محمدرضا رحیمی رسیدگی شود.
 

محسنی اژه‌ای گفته بود: «در حال حاضر با توجه به اظهارات سایر متهمان، اتهام متوجه ایشان (رحیمی) هست ولی این‌که این اتهام ثابت بشود یا نه باید در جریان دفاعیات ایشان قرار بگیریم.»
 

محمدرضا رحیمی از سوی برخی از نمایندگان مجلس متهم شده که «رئیس شبکه فساد فاطمی» بوده است. به گفته الیاس نادران از نمایندگان مجلس ایران، دیگر اعضای این ‌«شبکه فساد» که دفتر آن در خیابان فاطمی تهران قرار داشته، «الیاس محمودی، جابر ابدالی، مسعودی و تعدادی دیگر» بوده‌اند.

این نماینده مجلس فروردین‌ماه سال جاری گفت: «آقای رحیمی، رئیس حلقه فساد در خیابان فاطمی است که نسبت به جمع‌آوری منابع از محل منابع فاسد و توزیع آن تصمیم‌گیری می‌کرده است.»
 

محمدرضا رحیمی، شهریور ماه ٨٨ به سمت معاون اول احمدی‌نژاد منصوب شد. وی پیشتر معاون هماهنگی معاونت حقوقی و پارلمانی ریاست جمهوری بود.
 

 

Share