Share

تارنمای سحام‌نیوز وابسته به حزب اعتماد ملی ایران از «سرقت» اموال دفتر پلمب شده مهدی کروبی، دبیر کل این حزب و یکی از رهبران مخالف دولت خبر داد.

 

به نوشته سحام‌نیوز، سرقت اموال این دفتر که زیر نظر «تدابیر شدید امنیتی» بوده، پرسش‌برانگیز است.

 

بنا به این گزارش دو هفته پیش در ساعات اولیه صبح، مأموران گشت نیروی انتظامی متوجه توقف دو وانت‌بار و افرادی مقابل دفتر مهدی کروبی می‌شوند که در حال تخلیه آن بوده‌اند. یکی از این افراد با ارائه کارت ملی و شناسنامه مهدی کروبی به مأموران پلیس، خود را نماینده وی معرفی می‌کند.

 

این گزارش افزوده: « اما نیروی انتظامی با اطلاع از پلمپ بودن ساختمان، توجیه این افراد را نمی پذیرد و آنان را بازداشت می‌کند.»

 

به نوشته سحام‌نیوز، بازداشت‌شدگان به وزارت اطلاعات تحویل داده شده‌اند اما با گذشت ۱۵ روز از این اتفاق، وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی در این خصوص «سکوت» کرده‌اند و توضیحی در مورد سارقین و اهداف آنان ارائه نمی‌دهند.

 

«شش تن برنج و روغن نذری که برای ماه رمضان تهیه شده بود و وسایل دفتری مانند میز، مبل، یخچال، فرش و دوربین فیلم‌برداری» از جمله اموالی است که به نوشته سحام‌نیوز «سرقت» شده است.

 

دفتر مهدی کروبی۱۷ شهریورماه ۱۳۸۸ از سوی مأموران دادستانی تهران پلمب شد و اسناد و مدارک موجود در آن نیز جمع‌آوری شد. ساعتی پس از این اقدام دفتر حزب اعتماد ملی در شهرک غرب تهران نیز پلمپ شد. روزنامه «اعتماد ملی»، ارگان حزب اعتماد ملی، نیز در روز ۲۵ مرداد ۸۸ به دستور سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران توقیف شد.

 

حزب اعتماد ملی توسط مهدی کروبی در سال ۱۳۸۴ بنیان گذاشته شد.

 

مهدی کروبی که از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته ایران بود، با انتشار نامه‌ای به آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان رهبری فاش کرد که برخی از بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات در بازداشت‌گاه‌ها مورد «تجاوز جنسی» قرار گرفته‌اند.

کروبی برخی از اسناد خود را درباره «تجاوز جنسی» به برخی از بازداشت‌شدگان را برای پیگیری‌های قضائی در اختیار هیات نظارت قوه قضائیه قرار داد.

وی همچنین همان زمان اعلام کرد که به خاطر افشای این موضوع، تحت فشار‌های سنگینی قرار دارد، اما همچنان به راه خود ادامه می‌دهد.

مقامات قضایی و امنیتی ایران پس از انتشار نامه کروبی، محمد دواری، سردبیر سایت حزب اعتماد ملی را که در تهیه اسناد «تجاوز جنسی» نقش داشت، بازداشت کردند. وی به اتهام «تبانی علیه نظام» به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

 

Share