Share

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران اعلام کرد که از خانه علی‌رضا بهشتی، مشاور ارشد میرحسین موسوی، «جزوه براندازی دین در ایران» به‌دست آمده بود.

مصلحی که در مدرسه فیضیه قم سخن می‌گفت افزود که در این جزوه «بسیار تکان‌دهنده»، «طرح براندازی دین از ایران»، پیش از انتخابات تاکنون ترسیم شده بود.
 

وزیر اطلاعات گفت: «پس از این‌که این جزوه برای مطالعه و بررسی در اختیار یکی از بزرگان قرار گرفت، تدوین‌کنندگان آن مشخص شدند.»
 

به گفته وزیر اطلاعات ایران، ادبیات این جزوه «ادبیات حزب توده» است که برای بررسی بیشتر در اختیار نیروهای وزارت اطلاعات که درباره حزب توده فعالیت می‌کنند، قرار گرفت و «این موضوع ثابت شد.»
 

حجت‌الاسلام مصلحی در آذرماه سال گذشته نیز از کشف جزوه‌ای در دفتر «یکی از آقازاده‌ها» سخن گفته بود اما وی سال گذشته این جزوه را «جزوه براندازی نظام» نامیده بود و نه «براندازی دین در ایران».
 

در همان زمان رسانه‌های طرفدار دولت این جزوه را نوشته علی‌رضا بهشتی اعلام کردند و دلیل بازداشت وی را نیز همین جزوه دانستند.
 

علی‌رضا بهشتی، فرزند آیت‌الله محمد حسینی بهشتی، از روحانیون و بنیان گذاران حزب جمهوری اسلامی است که در انفجار دفتر این حزب در سال ۱۳۶۰ کشته شد.
 

علی‌رضا بهشتی، مشاور ارشد میرحسین موسوی در انتخابات دهم ریاست جمهوری در ایران بود که یک بار در ‍۱۸ شهریور ۱۳۸۸ به‌دنبال بسته شدن دفتر کمیته پیگیری وضعیت زندانیان و آسیب‌دیدگان حوادث پس از انتخابات، که وی نماینده موسوی در آن بود، بازداشت و در روز ۲۲ شهریور همان سال به قید وثیقه آزاد شد.

بهشتی بار دوم فردای تظاهرات عاشورا، در روز هفتم دی‌ماه ۱۳۸۸ در محل تدریس خود در دانشگاه دستگیر شد. وی که در زندان دچار حمله قلبی شده بود در شامگاه ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ از زندان آزاد گردید.
 

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در ادامه سخنان خود از «فتنه ۸۸» که مقامات ایران اعتراضات پس از انتخابات سال گذشته را به این نام خطاب می‌کنند، صحبت کرد.
 

وزیراطلاعات «فتنه» را دارای سابقه بیست ساله دانست و «کمونیست‌ها، توده‌ای‌ها و انجمن حجتیه» را از عوامل آن خواند.
 

وی اهداف پدیده «جنگ نرم» در جمهوری اسلامی را «ایجاد نارضایتی‌های تعمدی عمومی با القای وضعیت نامناسب اقتصادی، به وجود آوردن نهادهای مدنی غیردولتی همسو با خود، استفاده از عملیات گسترده روانی و رسانه‌ای از روش‌های مختلف و ناکارآمد جلوه دادن دستگاه‌های اداری کشور در انجام امور مردم» دانست.

مصلحی به طرح هدفمندکردن یارانه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: «اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها شجاعتی می‌خواست که منشأ این شجاعت در مرحله اول مقام رهبری و پس از ایشان، دولت نهم و دهم بود.»
 

 

Share