Share

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران گفت دستگیری «سران فتنه» آرزوی آن‌هاست چون در پی «قهرمان‌بازی» هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حجت‌الاسلام حیدر مصلحی که در شهرری سخن می‌گفت عدم بازداشت رهبران مخالفان دولت ایران را موضوعی «بسیار مدبرانه» خواند و گفت «عصبانیت سران فتنه» از همین است.

 

مقامات ایران وقایع پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را «فتنه» و گروهی از رهبران مخالفان دولت، از جمله میرحسین موسوی و مهدی کروبی را «سران فتنه» می‌نامند.
 

مصلحی گفت: «در فتنه سال ۸۸ کسانی با صدور بیانیه، مهندسی نظام دینی و انقلاب را زیر سئوال بردند که پیش از انقلاب، در جریان انقلاب و پس از آن نقش داشتند، اما اکنون در حـال بروز دادن ذات حقیقی خود هستند.»

وی در مورد نهضت آزادی ایران گفت که آن‌ها به دنبال این بودند که «سلطنتی از بین برود و سلطنتی دیگر به جای آن بیاید» و آیت‌الله خمینی، رهبر انقلاب ایران را به‌عنوان ولی فقیه قبول نداشتند.
 

مصلحی افزود سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای غربی از جمله سرویس اطلاعاتی انگلیس با نفوذ برروی خواص و آقازاده‌های آنان به دنبال «خط دهی و ایجاد لغزش» در آنها بودند.

وزیر اطلاعات بـار دیگر اعلام کرد که کشورهای غربی در چند سال اخیر با «سرمایه‌گذاری هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری» در جهت براندازی نظام حرکت می‌کردند.
 

حیدر مصلحی در حالی این سخنان را بیان می‌کند که روز گذشته ابراهیم رئیسی، معاون اول قوه قضائیه ایران گفته بود دستگاه قضایی، «سران فتنه» را با «قاطعیت و بدون اغماض» محاکمه می‌کند.
 

تارنمای سحام‌نیوز، نزدیک به حزب اعتماد ملی و مهدی کروبی دو روز پیش اعلام کرد در آستانه روز ۹ دی، خبرهایی دایر بر بازداشت موسوی و کروبی منتشر می‌شود که صحت ندارد.

بنا بر این گزارش، خبر بازداشت موسوی و کروبی برای «برآورد واکنش مردم و سنجش بازخورد رفتار جامعه» منتشر شده است.
 

حکومت ایران از ۹ دی به عنوان «حماسه ملی» یاد می‌کند و می‌گوید با راهپیمایی مردم در ۹ دی ۸۸ «بساط فتنه برچیده شده است.»
 

سحام نیوز هشدار داد که هرگونه اقدام علیه رهبران مخالف دولت، «تبعات فراوانی برای حاکمیت» به دنبال خواهد داشت.
 

در ماه‌های گذشته فشار بر قوه قضائیه ایران برای بازداشت و محاکمه میرحسین موسوی و مهدی کروبی افزایش یافته است. در یکی از تندترین واکنش‌ها به بازداشت نشدن این دو رهبر مخالف دولت، حسین قدیانی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی آذرماه گذشته با انتشار نامه‌ای سرگشاده به آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران خواهان اعدام رهبران مخالف دولت شد.
 

آیت‌الله صادق لاریجانی چند روز پس از انتشار این نامه در جمع دانشجویان و اساتید دانشکده علوم قضایی در تهران گفت برای برخورد با «سران فتنه» تنها از آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران دستور می‌گیرد.
 

 

Share