Share

عباس جعفری دولت‌آبادی گفت برخی «سران فتنه» برای جمهوری اسلامی شرط می گذارند؛ این نظام است که باید برای آن‌ها شرط بگذارد و شرط اول محاکمه آنان است.

 

به گزارش خبرگزاری‌های ایران جعفری دولت‌آبادی که در نماز جمعه امروز تهران سخن می‌گفت محاکمه «سران فتنه» را «قطعی» دانست و اتهام آن‌ها را سنگین خواند.

وی گفت آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه و مسئولان قضایی ایران اعلام کرده‌اند که «سران فتنه» مجرم‌اند و به اتهامات آن‌ها رسیدگی می‌شود اما باید با «دقت بیشتری» کارها را پیش ببریم تا محاکمه آنان «تیر خلاص» به آن‌ها باشد.

مقامات ایران وقایع پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را «فتنه» و گروهی از رهبران مخالفان دولت، از جمله میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی را «سران فتنه» می‌نامند.
 

جعفری دولت‌آبادی گفت: «جرم سران فتنه ایجاد جنبش سبز، بر هم زدن امنیت و فتنه‌گری است و بر اساس قانون مجازات، کسانی که امنیت را بر هم بزنند و دار و دسته و گروه ایجاد کنند بسیار سنگین است فکر نکنند در پوشش اعتراض می‌توانند خود را مخفی کنند.»
 

وی افزود: «اتهام سران فتنه بیش از آن چیزی است که فکر می‌کنند و وقتی ما ادعانامه خود را علیه آنان صادر کنیم خواهند فهمید.»

دادستان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به اظهارات اخیر محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران در دیدار با نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس این کشور پرداخت.
 

وی گفت: «ما می‌بینیم برخی سران فتنه برای جمهوری اسلامی شرط و شروط می‌گذارند. فکر نکنند می‌توانند خود را به خواب بزنند و برای ما شرط بگذارند این نظام جمهوری اسلامی است که باید برای آن‌ها شرط بگذارد و شرط اول محاکمه آنان است.»
 

محمد خاتمی روز چهارشنبه گذشته حضور اصلاح‌طلبان را در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران که در سال ۱۳۹۰ برگزار می‌شود، وابسته به تحقق سه شرط اعلام کرد.
 

وی از «آزادی زندانیان سیاسی و ایجاد فضای آزاد برای احزاب، پایبندی مسئولان به قانون اساسی و برگزاری انتخاب آزاد و سالم» به‌عنوان سه شرط حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نهم نام برد.

 

جعفری دولت‌آبادی در واکنش به این اظهارات افزود: «چطور بعد از این همه فتنه‌گری به خود اجازه می‌دهند که برای نظام شرط بگذارند ما اعلام می‌کنیم نظام اسلامی برای آنان شرط می‌گذارد شرط اول این است که با آنان اتمام حجت شود که دست از فتنه‌گری بردارند و شرط بعدی محاکمه آنان است و این پیغام قرآن است که اگر به فتنه‌گری خود ادامه دهند نفرین شده‌اند و باید با آنان به‌شدت برخورد شود.»

دادستان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حقوق بشر در ایران اشاره کرد و گفت «دشمنان» وقنی دیدند در داخل شکست خوردند بحث حقوق بشر را در مجمع عمومی سازمان ملل به‌راه انداختند.
 

وی گفت: «در ایران با کسانی برخورد شده که نظم و امنیت عمومی را بر هم زده‌اند و با ترور و انفجار ایجاد ناامنی کرده‌اند.»

 

 

Share