Share

سرتیپ رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران ایران، درگیری سرلشکر محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران و محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور این کشور را تکذیب کرد.

 

سردار شریف در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، انشار خبر «سیلی زدن» فرمانده سپاه به احمدی‌نژاد را «مضحک» خواند.

 

بر اساس سندی که در سایت ویکی‌لیکس به نقل از «یک منبع قابل اعتماد» منتشر شده، محمود احمدی‌نژاد در جریان حوادث پس از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری سال ۸۸ ، در جلسه شورای عالی امنیت ملی این کشور، خواهان «آزادی‌ مطبوعات و آزادی‌های اجتماعی» شده است.

 

سرلشکر جعفری، فرمانده سپاه در پاسخ به این پیشنهاد به احمدی‌نژاد گفته است: ‌«تو مسئول این وضعیت هستی و حالا می گویی باید به مطبوعات آزادی بیشتری داد؟» بر اساس سند ویکی‌لیکس، فرمانده سپاه سپس به محمود احمدی‌نژاد سیلی زده است.

 

سرتیپ شریف همچنین گفت به نظر می‌رسد کسانی که پشت پرده ویکی‌لیکس قرار دارند، «سعی می‌کنند تا با استفاده از شهرتی که این سایت به خاطر اخبار خود به دست‌آورده، اقدام به جریان‌سازی‌هایی مطابق خواسته‌های خود کنند.»

وی افزود: «هرچند ممکن است برخی اسناد ویکی لیکس خصوصاً اظهارات و اسنادی که آن‌ها درباره خودشان منتشر می‌کنند، صحت داشته باشد اما به نظر می‌رسد گردانندگان آن به دنبال بهره‌برداری از اخبار دروغینی هستند که در لابه‌لای دیگر خبرها منتشر می‌شود.»

 

محمود احمدی‌نژاد نیز آذرماه گذشته انتشار اسناد محرمانه از سوی سایت ویکی‌لیکس را «بازی اطلاعاتی و جنگ روانی» خواند. وی گفته بود: «به نظر ما این اسنادی که منتشر کردند، شیطنت است و برای این اسناد بهایی قائل نیستیم و فاقد ارزش حقوقی است.»

 

سایت ویکی‌لیکس از چند ماه پیش دست به انتشار اسناد محرمانه دولت آمریکا زده است. در بین اسناد انتشار یافته، سند‌هایی از روابط سران کشورها با یکدگر نیز منتشر شده است.

 

جولیان آسانژ، بنیان‌گذار ویکی‌لیکس که هم‌اکنون در بریتانیا به سر می‌برد، از سوی دادستانی سوئد به «تجاوز و آزار جنسی دو زن» متهم شده است. وی این اتهام را رد کرده و از بریتانیا خواسته تا مانع تحویل شدنش به سوئد شود.

 

 

 

Share